Banskou Bystricou budú znieť hity Iron Maiden aj Rage. Angelus Revival pomôže deťom s autizmom

Zdieľať

Organizátori Angelus Festu pripravili ďalší, v tomto roku už štvrtý benefičný koncert. Po úspešnom zvolenskom Angelus Spring MetalStorme, na ktorom sa podarilo fanúšikom vyzbierať 1400€ pre OZ Bláznivý zverinec, a nemenej vydarenom júnovom Angelus Feste a následnej Angelus After Party, ktorých celkový výťažok pre OZ Onkológia BB bol v rekordnej výške 6143€, prinesú fanúšikom do Banskej Bystrice hity rockovej a metalovej histórie. 26. augusta 2023 vystúpi v priestoroch Stredoslovenského osvetového strediska na Dolnej ulici štvorica revivalových kapiel na podujatí nazvanom Angelus Revival.

Zrod zoskupenia IRON MAIDEN REVIVAL BRATISLAVA siaha približne do začiatku roku 2007, kedy partia mladých chalanov chcela hrať metalovú muziku a skúškou ohňom mal byť koncert prevzatých skladieb. Všetci sa jednohlasne zhodli na tvorbe Iron Maiden.  Tomáš, Majkee, Vlado, Aďo a Marko kladú prísny dôraz na detail, skladby sa nielen skúšajú, ale aj dôkladne analyzujú s cieľom zahrať ich tak, aby to nechalo u ľudí čo najlepší dojem z hudobného vystúpenia. Chalani sa rozhodli tento rok spraviť turné Dance Of Death Tour ako poctu originálu k 20. výročiu. S vierou v silu symboliky a ako súčasť šou si kapela vyrobila podobizeň kulís z daného turné, obohatené o veľa rôznych prvkov, ktoré majú čo najviac navodiť autentickosť ,,tancu smrti na cestách“. 

Lahôdkou (nielen) pre fanúšikov nemeckej heavy/powermetalovej legendy Rage bude vystúpenie kapely XIII GHOSTS z Bratislavy, ktorá sa do Banskej Bystrice vracia po piatich rokoch a prinesie nadupaný set zložený najmä zo skladieb z asi najsilnejšieho obdobia kapely Rage okolo roku 2000. Zaujímavosťou je, že v kapele spieva basák Castaway Zolti Daraban a kapela sa vracia na pódiá po dlhej pauze aj kvôli tomuto benefičnému festivalu.

Fanúšikov pred polnocou roztancuje kapela ETANOL. „Sme radi, že môžeme byť súčasťou tejto krásnej benefičnej akcie Angelus Revival. Veríme, že aj naším pričinením sa akcia vydarí k spokojnosti. Sme kapela „4 kusov“, ktorá vznikla len ako zabitie nudy počas covidu, no baví nás to spolu stále. Sme síce Alkehol tribute, ale tak nejako sme sa pustili aj do vlastných vecí, ktoré predstavíme aj na festivale. Samozrejme, Alkehol a jeho naj hity chýbať nebudú,“ sľubuje kapela.

Kapela EXILES z Martina hrá rôzne rockové cover piesne od slovenských, českých a zahraničných interpretov a fanúšikovia sa teda môžu tešiť na hity legiend ako Tublatanka, Arakain, HIM či Megadeth. Kapela vznikla už dávnejšie, ale po dlhšej pauze sa „obnovila“ v januári 2023 aj s dvomi novými členmi. Má za sebou zatiaľ dve vystúpenia a Angelus Revival 2023 bude teda jej tretia šou. „Zahrať si na tejto akcií je pre nás česť a budeme radi, ak naším vystúpením pomôžeme tým, ktorí to potrebujú“ dodávajú členovia kapely.

Spoluorganizátorom koncertu je spoločnosť Marila trade, s.r.o. a celý výťažok (100% vyzbieraného vstupného) bude venovaný pre organizáciu SPOSA Banská Bystrica, ktorá pomáha deťom s autizmom. Aktuálne má v pláne vytvoriť triedu typu „domáceho vzdelávania“ pre 4-6 detí s ľahším autizmom. Tieto deti nemajú kam chodiť, lebo špeciálne triedy sú pre prípady s ťažkým postihnutím a normálne triedy v školách zas nezvládnu kvôli poruchám pozornosti. Ide o hraničné prípady, ktoré inak dokážu byť pomerne funkčné v praktickom živote.

Zdroj: Angelus fest

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←