Anneke van Giersbergen sa tento rok vráti na Slovensko

Zdieľať

Ak ste milovníkmi ženských vokálov v rocku či metale a vašou top divou je ANNEKE VAN GIERSBERGEN, neprestávajte čítať. Určite vás poteší, že už na jeseň tohto roka sa môžeme tešiť na jej vystúpenie v bratislavskom Randali, kde vystúpi 5. novembra. Anneke sa u nás zastaví v rámci svojho sólového akustického turné Darkest Skies Acoustic Tour 2022.

To, že má Anneke spevácky talent, sa u nej ukázalo už v detstve. Svoje zlato v hrdle začala trénovať už v siedmich rokoch, kedy sa rovno aj zúčastnila hudobnej súťaže. V dvanástich rokoch bola súčasťou školského zboru, neskôr si postupne prešla viacerými kapelami. Najznámejšie je jej pôsobenie v skupine The Gathering, ku ktorej sa pripojila v roku 1994 a pôsobila s nimi až do roku 2007.

Okrem pôsobenia v rôznych zoskupeniach je známa aj množstvom výborných spoluprác s intepretmi ako Devin Townsend (niekoľko rôznych spoluprác na viacerých albumoch), Within Temptation (v roku 2007 s nimi naživo odspievala skladbu Somewhere počas ich koncertu v Rotterdame; skladba sa dostala aj na live DVD Within Temptation Black Symphony), Anathema (v roku 2011 s nimi odspievala skladbu pre ich orchestrálnu reintrepretáciu albumu Falling Deeper), Napalm Death, Moonspell (spolupráca na skladbe Scorpion Flower) a mnohými ďalšími.

Aktuálne je Anneke na akustickom turné, v rámci ktorého si túto divu budeme môcť vychutnať aj u nás. Takže je načase, aby ste si kúpili lístok a využili skvelú príležitosť vychutnať si jej umenie.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←