Angelus Fest už má známy program, line-up prešiel zmenou

Zdieľať

Po vydarenom prvom ročníku, na ktorom vystúpilo osem kapiel na čele s Doomas, Ramchat či Abstract a na vstupnom sa podarilo vyzbierať takmer 4000€ pre OZ Onkológia BB, už klope na dvere ročník druhý – uskutoční sa opäť na banskobystrickom amfiteátri a fanúšikovia sa 11. júna 2022 môžu tešiť na vystúpenia desiatich výborných slovenských kapiel rôznych metalových štýlov.

Program Angelus Festu:
12:00 – 12:45 Ohen
13:05 – 13:50 Antares
14:10 – 14:55 As They Rise
15:15 – 16:00 Demonic-eyed
16:25 – 17:15 Orkrist
17:40 – 18:30 April Weeps
19:00 – 20:00 Pyopoesy
20:30 – 21:30 Čad
21:55 – 22:45 Castaway
23:05 – 23:55 Samsara

Festival teda otvorí kapela OHEN, ktorá sa vracia na pódiá v novej zostave so zaujímavými inštrumentálnymi a vizuálnymi prvkami a predvedie poriadnu dávku blackened dark metalu. Okrem piesní z debutového albumu Mortal Man privezú aj nové skladby s ťažkými tónmi osemstrunovej gitary, podtrhnuté rýdzimi husľami.

Oproti pôvodne plánovanej zostave dochádza k jednej zmene – martinskú metalovú zástavu pri neúčasti LUNATIC GODS ponesú na Angelus Feste deathmetalisti ANTARES. Tento rok sa definitívne vrátili po dlhej pauze na scénu aj s novým albumom V. , a to znamená, že v ich sete sa objavia aj viaceré novinky z ich piatej dosky, navyše so slovenskými textami.

Nitrianska kapela AS THEY RISE (metalcore/djent) sa po dvoch rokoch od vydania svojho debutového albumu Reborn vracia na scénu s novým singlom Disconnection, ktorý zverejnila minulý rok. Chlapci sa naplno venujú tvorbe a svoju energiu vkladajú do live vystúpení. Predstavia sa s nadupaným setom, okrem nových vecí nebudú chýbať ani staršie skladby z albumu Reborn.

Nasledovať bude vystúpenie kapely DEMONIC-EYED zo Zvolena, hrajúcej thrash/HC/crust, nekompromisnú a násilnú muziku so slovenskými aj anglickými textami na rôzne témy (fantasy, sociálne témy, mytológia, práva zvierat, atď.). Skupina plánuje v tomto roku vydať už štvrtý album, koncertný set bude zložený zo skladieb z prvých troch albumov, ale zahrajú aj niečo z EP Ohňooký. Odkaz kapely fanúšikom je jednoznačný: „Určite sa pri tom spotíme!“

Ako piata v poradí sa predstaví legendárna skupina ORKRIST z Bratislavy, ktorá na amfiteátri v Banskej Bystrici vystúpi po dlhých devätnástich rokoch. Svojho času mala možnosť práve na tomto mieste predskakovať fínskym hviezdam Nightwish a opäť nám predstaví svoje osvedčené klasiky ako aj nové skladby z pripravovaného albumu.

Ďalšou kapelou, ktorá prijala pozvanie na Angelus Fest, je kapela APRIL WEEPS, ktorá je od roku 2010 stálicou atmosférického metalu na našej scéne. Momentálne kapela vydáva svoj tretí album s názvom Cataclastic, ktorý je koncepčným dielom spájajúci geologické a psychologické spektrum. Vystúpenie APRIL WEEPS na našom festivale bude špeciálne hneď z dvoch dôvodov. Prvým je, že sa kapela po prvýkrát objaví na pódiu po viac ako 2 rokoch poznačených pandémiou koronavírusu. Druhým dôvodom bude odohranie ich nového, tretieho diela v celej svojej dĺžke, a to v premiére práve na našom festivale. A keďže sú vystúpenia APRIL WEEPS známe svojou energickosťou, je rozhodne sa na čo tešiť!

Veľkým lákadlom pre fanúšikov je nepochybne domáca deathmetalová legenda PYOPOESY. Zostava skúsených muzikantov okolo Miríka Luptáka predvedie na amfiteátri prierez svojej tvorby v rámci špeciálnej šou a sľubuje aj nejaké to prekvapenie.

Nasledovať bude vystúpenie populárnej trojčlennej úderky – kapely ČAD zo Svätého Jura. Pišta Vandal a spol. predvedú nepochybne parádnu šou plnú nadupaných skladieb z najnovšieho albumu Medvede a nebudú chýbať ani hity z albumov minulých.

Ako predposledná vystúpi stálica domácej prog rock/metalovej scény – CASTAWAY z Bratislavy. Kapela predstaví to najlepšie z jej troch štúdiových albumov a minuloročného EP a bude nepochybne vítaným spestrením v zostave Angelus Festu 2022, v ktorej prevládajú kapely tvrdších žánrov. Fanúšikovia sa môžu tešiť na výborné inštrumentálne výkony celej kapely a suverénny vokál speváka Maya Petranina.

Následnú prestávku medzi vystúpeniami kapiel spestrí ohňová šou skupiny Black Evils-ShowReel.

Záver festivalu bude patriť prvotriednemu atmosférickému doom metalu v podaní topoľčianskej SAMSARY. Kombinácia nočnej oblohy nad amfiteátrom a tiahlych tónov a naliehavého vokálu bude tou správnou bodkou za – veríme vydareným – Angelus Festom.

Festivalom nás bude sprevádzať moderátor Branko z iRock rádia a celý výťažok z benefičnej akcie bude venovaný OZ Svetielko nádeje, konkrétne na realizáciu projektu Nový priestor pre nádej, cez ktorý Svetielko nádeje pomáha zabezpečiť dispozičné úpravy a potrebné zariadenie pacientskych izieb a spoločných priestorov, ako je detská herňa priamo na onkologickom oddelení.

Podporiť peknú myšlienku môže ktokoľvek, nezávisle na tom, aký hudobný žáner je jeho obľúbený, stačí poslať ľubovoľnú sumu priamo na účet OZ Svetielko nádeje: SK83 1100 0000 0026 2075 6262 s variabilným symbolom: 24 a do správy pre prijímateľa uviesť Angelus Fest.

Vstupenky v cene od 15€ (to znamená, že kto bude chcieť, môže zaplatiť aj viac – celá suma bude venovaná Svetielku nádeje)  bude možné zakúpiť len v deň koncertu priamo na amfiteátri.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←