Angelus Fest pokračuje benefičnou after party s kapelami z regiónu

Zdieľať

V júni sa uskutočnil druhý ročník benefičného Angelus Festu, na ktorom sa podarilo vyzbierať takmer 4500€ pre OZ Svetielko nádeje. Na august pripravili organizátori „open air after party“, na ktorej sa predstaví pestrá zostava šiestich metalových kapiel – štyri budú z Banskej Bystrice a dve zo Zvolena. Výťažok z akcie bude opäť určený pre OZ Svetielko nádeje.

20. augusta sa v SOVA bare & art klube v Banskej Bystrici predstaví banskobystrická legenda alternatívneho metalu – kapela HECATE, založená ešte v roku 1996, ktorá nahráva svoj tretí album. Ten by mal uzrieť svetlo sveta začiatkom budúceho roku. Niekoľko nových skladieb zahrajú už v auguste.

BROKEN RAIN vydali v roku 2015 debutový album Here Comes The Pain. Materiál z neho naživo predstavili napríklad v úlohe predkapely legiend ako Uriah Heep, Blaze Bayley alebo Don Airey. Kapela sa po dlhšej koncertnej prestávke vracia na pódiá so svojím energickým a melodickým metalom, v ktorom cítiť poctivé hardrockové korene, ale aj svieže moderné prvky.

Energických Zvolenčanov DEMONIC-EYED (HC/metal) poznáme z Angelus festu 2022 – fanúšikom „terorizujú“ ich ušné kanáliky nekompromisnými skladbami zo zatiaľ troch albumov (štvrtý je na ceste – ešte sa pracuje na nejakom tom „faceliftingu“). Na koncerte idú vždy naplno – pot, sliny a piliny z paličiek lietajú dookola.

Na Angelus Feset 2022 vystúpili aj atmosférickí SOLIPSISM z Banskej Bystrici. Vznikli v roku 2018 s víziou vytvárať black metal s vlastnou tvárou alebo – ako to nazývajú oni – „negative black metal“. Ich úzkostlivý, melancholický mix moderných a tradičných prístupov k žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré im doposiaľ vydalo jedno EP v roku 2020 a štúdiový album Our Night Never Ends v 2022, ktorý v súčasnosti na koncertoch aj prezentujú.

Kapela BRAIN DEALERS, pochádzajúca zo Zvolena, sa dala dokopy v roku 2018 a začiatkom tohto roku vydala svoje debutové EP z názvom Hostina. Chlapci hrajú oldschool death metal a potešia ľudí priamočiarou tvrdou muzikou podporenou slovenskými textami. Momentálne pripravujú muziku na prvý štúdiový album a snažia sa čo najviac prezentovať svoju tvorbu na koncertných pódiách. 

Skvelým koncertným zážitkom bude nepochybne aj vystúpenie domácich GÁGOR (hard violence) – nadupaná muzika so ženským „screamo-growlingom“. Zaujímavosťou je, že kapele hrá na basu Julo z kapely Abstract, ktorý dlhodobo pomáha s grafikou pre Angelus fest a je aj autorom plagátu k Angelus (After) Party.

Celý výťažok z benefičnej akcie bude venovaný OZ Svetielko nádeje. „Svetielko nádeje je občianske združenie, ktoré už 20 rokov pomáha deťom s onkologickými a inými vážnymi ochoreniami a ich rodinám. Je to najstaršie združenie svojho druhu na Slovensku, ktoré úzko spolupracuje s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici, špeciálne s jej detským onkologickým oddelením. Svetielko nádeje prevádzkuje aj jediný detský mobilný hospic na strednom Slovensku, ktorého poslaním je bezplatne poskytovať paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a poskytovať podporu ich rodinám. Výťažkom z koncertu podporíme realizáciu projektu Nový priestor pre nádej, cez ktorý Svetielko nádeje pomáha zabezpečiť dispozičné úpravy a potrebné zariadenie pacientskych izieb a spoločných priestorov, ako je detská herňa priamo na onkologickom oddelení,“ povedal riaditeľ OZ Svetielko nádeje Igor Obšajsník.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←