Aké plusy a mínusy má prvý živák Darchaic? (recenzia)

Zdieľať

Po štyroch dlhohrajúcich albumoch vydala deathmetalová formácia DARCHAIC z Galanty tento rok svoj prvý živák. Koncertná nahrávka vznikla na Flesh Party v roku 2021 a preto nesie príznačný názov Live At Flesh Party 2021. Album vyšiel 9. februára 2022 pod značkou Hellforge Music For Life And Beyond na CD v limitovanej edícii.

Kapela potešila svojich fanúšikov na Flesh Party jedenástimi piesňami. Kto bol, ten vie. Prvé štyri vybrali z albumu Materia, ktorý vyšiel v roku 2018 u Slovak Metal Army. Lós padol na Azrael, Necropolis, Prstom píšem písmená a titulnú Materia. Posledné tri skladby koncertu patrili albumu Bastardistan, ktorý Darchaic vydali nezávisle v roku 2014. Z neho zazneli Jesenná, Beznádej a Temnozem. K prvotinám Spirit Black Heretic (2010) a Purgatorium (2012) sa chlapci nedostali. Ale zato sa dostali k niečomu ešte zaujímavejšiemu.

Darchaic chystajú nový štúdiový počin a z neho na koncerte odzneli rovno štyri kúsky. Prvým z nich bola pársekundová recesistická skladbička ako vystrihnutá z grindcoreového albumu s názvom Sukne. Oveľa zaujímavejšie však boli ďalšie tri piesne Suicide, Cmrade Of BloodCrowbar Of Love. Z názvov dedukujem návrat kapely k angličtine, ale s určitosťou to povedať neviem, pretože z celej nahrávky je spevákovi rozumieť iba preslovy medzi jednotlivými skladbami. Zvuk nástrojov je ale viac než prijateľný a môžem povedať, že sa nám črtá ďalšie veľmi vydarené deathmetalové dielko.

Darchaic odohrali na vlaňajšej Flesh Party kvalitný koncert. Kto nebol, nemusí ľutovať a môže si ho zaobstarať v podobe CD. Kapela vybrala skladby, ktoré skvele fungujú aj naživo a odohrala ich ozaj precízne. Zvuk nahrávky je pomerne kvalitný, len je trochu škoda, že spevákovi na živom zázname pri speve nič nie je rozumieť. Veľmi pozitívne hodnotím, že kapela už minulý rok zaradila do koncertného setu až štyri nové skladby a fanúšikom tak dala dôvod tešiť sa na ďalší vydarený album na domácej metalovej scéne.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←