Abyss Above vydali nový singel pod americkým vydavateľstvom

Zdieľať

Slovenská deathcoreová kapela ABYSS ABOVE je najnovším prírastkom do rodiny amerického vydavateľstva Seek & Strike. Rozpútali brutálny deathcoreový útok, ktorý predviedli na ich novej skladbe Vain. Frenetická živá intenzita kapely je zdôraznená v hudobnom videu piesne. Vain tiež slúži ako prvý náhľad na ich očakávané nové EP, ktoré vyjde v priebehu tohto roka.

,,Naša nová skladba Vain ponúka ochutnávku nášho najnovšieho hudobného smeru. Lyrická stránka má svoje korene v našom predchádzajúcom EP Inevitable End a pokračuje v téme nezodpovednosti ľudstva, ktoré spôsobuje zničenie všetkého okolo nás, no nenesie žiadnu zodpovednosť za ich dôsledky,“ vysvetľuje kapela. „Hudobný klip zdôrazňuje temnú, zrnitú a drsnú náladu skladby podporovanú chaotickými úpravami, glitchovými efektami a nedostatkom osvetlenia, ktoré pomáha navodiť jeho takmer klaustrofobickú atmosféru. Táto skladba spolu s videom podčiarkuje energiu, ktorú vždy prinášame na pódium a nevieme sa dočkať, kedy sa zas budeme môcť o ňu podeliť so všetkými naživo.“

K ich nedávnemu podpisu vydavateľstva kapela dodáva: ,,Sme tiež nesmierne nadšení, že môžeme konečne oznámiť náš podpis s vydavateľstvom Seek & Strike. Byť medzi toľkými neuveriteľnými kapelami je pre nás stále trochu nereálne a tešíme sa na to, čo sa nám spoločnými silami podarí dosiahnuť. S naším pripravovaným materiálom a ich úžasným tímom v našom rohu sa tešíme na to, čo nás ešte len čaká a stretne.”

Prešovská päťka Abyss Above vznikla v roku 2015. V priebehu rokov a mnohých zmien v zostave sa kapela posilnila a našla si svoj umelecký smer. S troma EP vo svojej diskografii Abyss Above nevykazuje žiadne známky zastavenia. EP Doombound z roku 2019 predstavilo kapelu pripravenú posunúť ju na ďalšiu úroveň. Prvý singel z tohto EP Omega sa dostal do oficiálneho Deathcore playlistu služby Spotify. Ich posledné EP Inevitable End ďalej dokazuje, že Abyss Above je sila, s ktorou treba počítať – a to nielen v rámci lokálnej scény.

Kapela sa odvracia od typických deathcoreových piesní a experimentuje s netradičnými štruktúrami, inšpirovanými zahraničnými zoskupeniami ako Humanity’s Last Breath, Reflections a CABAL. Kapela predstaví svoje nové EP v priebehu tohto roka.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←