Vydržíte tlak, ktorý vytvorili svojou novinkou Wictims? (recenzia)

Zdieľať

Rok 2020 sa na slovenskej a českej scéne rýchlo rozbieha. V prvých mesiacoch vyšlo alebo ohlásilo vydanie svojich nových nahrávok množstvo zaujímavých formácií. Vo februári pod štítkom Slovak Metal Army vyšiel aj album Lorn Echoes od českej blackened deathcoreovej partie WICTIMS, ktorý obsahuje sedem skladieb.

Rovnako ako samotná kapela, aj ja začnem zhurta. Wictims sú presne tá formácia, ktorá vám svojou muzikou vyvolá poriadny tlak na hrudi. Z ich muziky prúdi poriadne surová, napätá naliehavá atmosféra. Tento element je na albume neprehliadnuteľný a naplno sa prejaví už v prvých skladbách In The Darkness Of BloodBrain War. Hospiho vokál v prvej z nich navyše miestami znie až grindovo.

Dravosť rytmov a riffov kapela vo viacerých skladbách okorenila. Gitarové rozklady v No Self-Mercy, vyhrávky v I Touched The Face Of God či tichšia a miernejšia časť v Sin Maker smrdia blackmetalovou temnotou. So samplami sa Kozel najviac vybláznil v Hate a v Smells Like Death dostal priestor dokonca čistý gitarový zvuk s vydarenou melodikou. Takéto inštrumentálne outro vám dá chvíľu na vydýchanie po náloži, ktorú Wictims v predošlých šiestich skladbách predviedli. A potom si to môžete dať pokojne odznova.

Okrem napätia, ktoré vyvoláva tlak na hrudi a brnenie v žalúdku, musím oceniť u Wictims aj iné elementy. Všade a vždy prítomnú dvojicu gitár idúcu ruka v ruke naprieč celým albumom Lorn Echoes. Práve ony majú na svedomí väčšinu dravosti plynúcej zo zvuku kapely. Hlboká rytmická gitara v podaní Malciho a vyššie položená sólová gitara v Marcusovej réžii tvoria osemdesiat percent atmosféry. Nedá sa opomenúť ani skvelá rytmická zložka Pinky a Ondra The King, ktorí sú doma v miernejších temných častiach rovnako ako v závratných rýchlostiach.

Napokon by som chcel vyzdvihnúť celkový zvuk a to, ako sa s albumom pohrali po samotnom nahrávaní. Predovšetkým mnohé zvuky rozhodené do sterea robia album ešte zaujímavejším a kvalitnejším. Takúto deathcoreovú nálož chcete počuť.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←