Vychádza 4CD box set Franka Zappu

Zdieľať

Ak ste fanúšikmi rockového vizionára a jednej z najvýraznejších postáv v dejinách modernej hudby FRANKA ZAPPU, mali by ste zbystriť pozornosť.

Pri príležitosti 50. výročia krátko fungujúcej, no o to plodnejšej zostavy Mothers Of Invention vychádza 26. júna u Zappa Records/UMe box štyroch CD doteraz nevydaného materiálu zachytávajúceho 70 živých a štúdiových nahrávok. Kolekcia The Mothers 1970 obsahuje okrem iného aj prvý mix piesne Sharleena z vtedajšieho tretieho Zappovho albumu Chunga’s Revenge.

Producent Joe Travers je presvedčený o zmysluplnosti takéhoto boxu: „Nie je žiadnym tajomstvom, že Frank bol z tejto zostavy nadšený. Súhrn týchto postáv a ich osobností, z hudobného aj ľudského hľadiska, zaisťoval rušnú a humornú kapitolu v Zappovej kariére. Frank sa s nimi neskutočne dobre bavil. Ich zvuk bol jedinečný, ich humor taktiež a napriek tomu ich spoločný čas bol veľmi krátky.“

Predmetná zostava kapely Franka Zappu bola aktívna sedem mesiacov a jej členmi boli Anysley Dunbar (bicie), George Duke (klavír, klávesy, trombón), Ian Underwood (organ, klávesy, gitara), Jeff Simmons (basgitara, vokály) a taktiež členovia The Turtles Flo, Eddie a Mark Volman, ktorí zo zmluvných dôvodov museli vystupovať pod pseudonymami.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←