Dora predstavuje nového speváka v prvej ochutnávke z chystaného albumu

Zdieľať

Nitrianska kapela DORA, ktorá prepája folklór s rockom, sa môže pochváliť svojím druhým hraným videoklipom. Natočila ho na skladbu Heľpa, ktorú si fanúšikova kapely na koncertoch často žiadali. V nej predstavuje nového speváka a zároveň dáva ochutnať prvý kúsok z pripravovaného tretieho albumu.

Skladbu Heľpa mali chalani pripravenú už dávnejšie, rovnako ako scenár videoklipu, ktorý sa mal do audiovizuálnej podoby zhmotniť o niekoľko týždňov skôr. Keďže pandémia kapele znemožnila natáčanie, fanúšikovia si na príbehový videoklip museli počkať dlhšie. Videom ich prevedie nádejná bubeníčka, ktorá sa zapozerala do mladého muzikanta. Romantický príbeh však nemá taký koniec, aký môže divák predpokladať.

„Príbeh klipu odkazuje na to, aby ste nerobili druhým zle nielen preto, že sa to nepatrí, ale aj preto, že nikdy neviete, či raz od tohto človeka nebude záležať váš život,“ vysvetľuje myšlienku videa gitarista Tibor Seidl.

Heľpa je prvá skladba, v ktorej Dora predstavuje nového speváka Lukáša Slobodníka zo Šurian. Zmenu speváka kapela ohlásila už v zime. „Bolo to kvôli nezhodám v kapele a upokojeniu atmosféry. Boli len dve možnosti – buď to nechať tak a časom by sa celá kapela asi rozpadla, alebo spraviť radikálny krok a pokračovať ďalej v stabilnej zostave. Dora už jednu výmenu speváka zvládla, tak sme sa rozhodli pre tento krok,“ vysvetľuje Tibor. „Pre nás je kapela všetko. Každý jej obetujeme veľa času, peňazí a súkromného života. Milujeme cestovanie, spoznávanie nových ľudí, hranie koncertov,… V kapele musíte spolu nažívať ako rodina, často spolu trávite hodiny nielen na cestách a keď sa to začne kaziť, je to cítiť aj na pódiu.“

Gitarista dúfa, že fanúšikovia si na zmenu rýchlo zvyknú a budú rešpektovať rozhodnutie kapely. Lukáš medzi muzikantov Tibor Seidl – gitara, Tony Marko – klávesy, Šimon Lašák – basgitara a Jaro Ozimý – bicie rýchlo zapadol a všetci veria, že speváka museli meniť naposledy.

Lukášov hlas bude znieť už aj na pripravovanom treťom albume, ktorý sa Dora chystá nahrať v letných mesiacoch. Obsahovať bude okrem skladby Heľpa ďalších 10 kúskov. Kapela sľubuje, že aj keď bude album rôznorodý, stále si udrží svoju rockovú tvár a zahrnie naň mnohé skladby, ktoré si fanúšikovia na koncertoch pýtajú (napr. Na Kráľovej holi).

Na konte má doteraz dva albumy – Pískanice s makom (2015) a Dora (2018). Mnohé kúsky z nich, ale aj novinku Heľpa, si fanúšikovia budú môcť vypočuť na viacerých chystaných letných koncertoch, aj keď mnoho akcií sa kvôli súčasnej situácii presunulo až na budúci rok. O všetkých vystúpeniach bude kapela informovať na svojom webe a sociálnych sieťach.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←