Voluptas vydávajú druhý album

Zdieľať

Pražské vydavateľstvo MetalGate je známe tým, že vyhľadáva a podporuje hlavne nevšedné metalové kapely, ktoré sa neboja nahliadnuť aj za hranice žánru a vystúpiť z komfortnej zóny. Práve takou kapelou sú aj VOLUPTAS, najnovší prírastok do rodiny MetalGate. Táto formácia prichádza so svojím druhým albumom Towards The Great White Nothing.

Tento počin oproti debutu Ved Rums Ende ponúka kompaktnejšiu, priamočiarejšiu a rýchlejšiu blackmetalovú zvukomaľbu, ktorá si zároveň zachováva svoj experimentálnejší ráz.

 „S MetalGate sme boli v kontakte už skôr, keď nás pozvali na MetalGate Czech Death Fest. Keď sme dokončili svoj nový album, prišlo nám logické ponúknuť nahrávku práve im. Vzhľadom k tomu, že sa im Towards The Great White Nothing páčilo, dohodli sme sa na spolupráci pomerne rýchlo. Ide v súčasnosti o jedno z najväčších českých metalových vydavateľstiev, ktoré sa ale nebojí spolupráce aj s experimentálnejšími a undergroundovými kapelami. Práve preto nám MetalGate prišli ako správna voľba,“ uvádzajú muzikanti z Voluptas so slovami, že prioritou je pre nich domáci trh.

Hudobne kapela vychádza z klasických nahrávok 80. a 90. rokov, rovnako tak sa ale inšpirujú novšími, experimentálnejšími súbormi. Okrem black metalu nechávajú do svojej hudby preniknúť doom metal, psychedéliu či noise. No novinke sa taktiež dostalo väčšieho priestoru rockovým prvkom, ktoré svojím excentrickým poňatím odkazujú napríklad na nórsku avantgardu 90. rokov.

„Rozhodne nie sme žiadna true black metal kapela, ale snažíme sa riadiť myšlienkou, že by nahrávka nemala mať sterilný dokonalý zvuk. Ide nám skôr o atmosféru a organickosť. Na jednej strane sa snažíme nedržať sa metalových klišé, ale na strane druhej nie sme dada experimentátori. Skôr občas vkladáme medzi black a doommetalové postupy niečo neobvyklé. Naša hudba má preto potenciál osloviť poslucháčov extrémnejších žánrov, ktorých zaskočí príležitostný saxofón, noise či ľahko nepredvídateľná štruktúra skladieb,“ hovoria Voluptas, ktorí sa v minulosti nebáli ani punkových aspektov. Tých však v novom materiáli ubudlo. Naopak pribudlo častejších blackmetalových prvkov.

Druhý album Voluptas Towards The Great White Nothing, prvý pod profesionálnym vydavateľstvom, vychádza už tento mesiac – v septembri.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←