Steve Misik & Co. majú skladbu s Derekom Sherinianom

Zdieľať

Slovenská kapela STEVE MISIK & CO. prichádza s novým EP singlom Stuck In The Truck. Je to skladba, na ktorej s kapelou spolupracoval Derek Sherinian (Sons Of Apollo, Black Country Communion, Planet X, Ex Dream Theater, ex-Kiss, ex-Billy Idol, ex-Alice Cooper, ex-Yngwie Y. Malmsteen a ďalší). Kapela čoskoro zverejní ku skladbe aj oficiálny videoklip ako aj lyric video.

Ako sa táto svetová spolupráca zrodila? V dobe, keď sa dokončovali nahrávky nového EP, Derek Sherinian napísal cez Twitter lídrovi kapely a navrhol spoluprácu, ktorá všetkých členov veľmi potešila. Pre nezávislého umelca je veľkou cťou nahrávať pieseň s hudobníkom takého kalibru, ako je Derek Sherinian. Navrhol, že ak sa mu bude páčiť niektorá z nových skladieb, nahrá do nej klávesové party.

Okamžite mu poslali novú pieseň, ktorú práve dokončovali v štúdiu. A tak vznikla verzia piesne Stuck In The Truck so špeciálnym hosťom. Skladba vyjde ako súčasť 3-skladbového EP, ktoré bude obsahovať 3 verzie skladby: Stuck In The Truck (radio edit), Stuck In The Truck (feat. Derek Sherinian), Stuck In The Truck.

Skladba je o pohybe, pocitoch na ceste, emóciách zo zmeny života, pocitoch zo situácií cestovaním po svete. Je venovaná všetkým vodičom nákladných vozidiel, ktorí v týchto zložitých dobách (nielen pandémie) prinášajú ľudom všetko, čo potrebujú, často riskujúc aj svoje životy. Pieseň napísal Steve na pamiatku svojho strýka, ktorý zahynul pri autonehode za polárnym kruhom vo Švédsku. Text piesne v krátkosti rozoberá filozofovanie myšlienok vodiča, ktorý sa rúti za svojimi domov.

Všetci by možno očakávali, pri spolupráci s Derekom Sherinianom, že skladba bude zameraná na nejaký virtuózny progresívny rock/metalový štýl. Tak to však nie je. Kapela sa zamerala skôr na opakujúci sa valiaci groove a melodiku spevu. Chceli tým dosiahnuť efekt rútiaceho sa vozidla. 

Zaujímavosťou je, že skladba bola nahrávaná online v štyroch krajinách, pretože každý člen kapely bol v karanténe z dôvodu výskytu koronavírusu v inom štáte a Derek Sherinian bol tiež na opačnej strane sveta. Bubeník nahral svoje party na Slovensku, basgitarista svoje vo Švajčiarsku, spevák a gitarista nahrával na Kanárskych ostrovoch Lanzarote a Fuerteventura a Derek, samozrejme, doma v Spojených štátoch. Mixovanie a mastering robil slovenský producent žijúci vo švajčiarskom Frutigene.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←