Stabbed sa na novom EP inšpirovali známou vrahyňou

Zdieľať

V poslednom čase bolo zrušených množstvo koncertov a korona vyhnala nejednu kapelu do nahrávacieho štúdia. Aktuálne je to asi jediná možnosť ich realizácie. Výnimkou nie sú ani Košičania STABBED. Tí prišli v týchto perných dňoch so svojou v podstate prvotinou. V roku 2018 im síce vyšiel album In The Shadows v angličtine, no tentokrát siahli po rodnom jazyku a príbehu z československého prostredia z polovice 20 storočia.

Príbeh EP nahrávky je postavený na chladnokrvných vraždách, na pozadí ktorých je nevera a domáce násilie. V tej dobe prebiehalo síce množstvo vykonštruovaných procesov, ale tento prípad to rozhodne nie je. Dvojnásobná vražda, hlavne tá druhá, kde sa našla hlava obete vo vlaku a kosti v potoku a v peci na chlieb, riadne otriasla verejnosťou a proces s vrahyňou v roku 1964 sledovalo celé Československo. Tú nakoniec popravili obesením v roku 1966.

Deathmetalisti z východu si tento neslávny príbeh zobrali ako inšpiráciu a stvorili minidielo s príznačným názvom Irena. EP má dĺžku len niečo viac ako 10 minút a skladá sa zo štyroch skladieb odetých v oldschool death metale. Texty popisujú akty oboch vrážd ako aj samotnú popravu Ireny Čubírkovej. Dostupné je na Bandcampe.

Je dobrá správa, že náš underground nespí, ale tvorí a snáď to nepotrvá dlho, kým sa otvoria brány klubov, opäť budeme môcť chodiť na koncerty a užiť si ich novú hudbu naživo.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←