Scorpions postupujú v nahrávaní, chcú urobiť najsilnejší album

Zdieľať

V apríli SCORPIONS predstavili svetu singel Sign Of Hope, ktorý stále aktuálne odkazuje aj na situáciu vo svete spojenú s pandémiou. Kapela vtedy zároveň sľubovala, že napriek svojej povesti rockových romantikov pripravuje viaceré tvrdšie skladby na nový album. Napriek tomu, že koronavírus skomplikoval plány muzikantov, rozhodli sa pokračovať v tom, čo si zaumienili. A to aj napriek prísnym opatreniam.

Scorpions usilovne pracujú na svojom novom štúdiovom počine. Ich frontman Klaus Meine prezradil, že aj napriek zložitej situácii počas izolácie nahráva na album všetko, čo sa dá a spolu s ním aj gitaristi Rudolf Schenker a Matthias Jabs.

Naším tohtoročným plánom bolo sústrediť sa na nahrávanie nového albumu. Už v máji a júni sme mali byť v Los Angeles spolu s producentom Gregom Fidelmanom a pracovať na albume. Potom sme sa mali na čas presunúť do našej rezidencie v Las Vegas a v auguste sa opäť vrátiť do LA dokončiť album. Ale pandémia to zariadila inak. Teraz sa s Rudolfom a Matthiasom denne stretávame v Peppermint Park Studios v Hannoveri a nahrávame všetko, čo sa dá. Greg sa s nami spája cez Zoom. No dostávame sa do bodu, kedy potrebujeme bubeníka a basáka. A bolo by dobre, keby bol s nami v štúdiu už aj Greg. Ale Mikkey je vo Švédsku, Powel je v Poľsku a Greg v Spojených štátoch. Pri tom, čo sa deje, nemôže ani jeden z nich priletieť, a tak sme sa trochu zasekli. Ale je fajn, že ohľadne dokončenia albumu nie sme pod žiadnym časovým stresom. Vezmeme si času, koľko bude treba a urobíme najsilnejší album, aký budeme môcť,“ hovorí Meine. 

Jedným dychom dodáva: „Máme viac šťastia ako väčšina kapiel. Okrem koncertu vo Vegas sme nemali na rok 2020 naplánované žiadne vystúpenia. Takže nečelíme nočnej more v podobe presúvania a odkladania množstva dátumov. Šou vo Vegas bola presunutá na rok 2021 a momentálne sledujeme, aké ďalšie koncerty by mohli byť v budúcom roku reálne.“

Keďže nemeckí veteráni si chcú dať na svojej novinke skutočne záležať, na informácie ako názov albumu, zoznam skladieb či jeho grafika, si ešte nejaký ten čas budeme musieť počkať.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←