Perly overené časom: Október 2021

Zdieľať

Októbrové termíny sú na nové albumy odjakživa chudobné. Z taktického hľadiska sa všetko posúva na november a začiatok decembra, aby boli obchody naplnené na vianočný ošiaľ. 

V roku 1976, kedy bolo ešte stále módou chrlenie albumov na ročnej periodicite samozrejmosťou, sa takto trhovo správali aj SCORPIONS. Deviateho októbra tak oslávime štyridsiate piate výročie vydania jednej z mnohých perál tejto kapely, albumu Virgin Killer.

Po zverejnení obalu albumu sa opakovala situácia z pred roka, kedy musel byť po protestoch menený obal albumu In Trance. Tentokrát prekážal obrázok nahého dievčaťa hlavne v USA a Veľkej Británii. V roku 2008 kvôli nemu v Británii dokonca na pár dní zaradili na čiernu listinu niektoré stránky na Wikipédii, lebo boli označené ako potenciálne nezákonné z dôvodu pedofílie. V niektorých štátoch musel byť album nahradený alternatívnym obalom s fotkou kapely, niekde mohol byť predávaný v nepriehľadnom obale. Na predchodcovi Virgin Killer sa osvedčilo nové, dodnes známe logo Scorpions, tak sa kapela rozhodla, že ho bude používať aj naďalej.

Nahrávku zaobstarala vtedajšia zostava kapely aj s gitaristom a spevákom Ulim Jonom Rothom (ešte pod civilným menom Ulrich Roth), ktorý doteraz rád hráva skladby z toho obdobia na svojich sólových koncertoch. Ako spevák sa predstavil v piesňach Hell – Cat a Polar Nights. Okrem Uliho sa na nahrávke podieľala dvojica, bez ktorej by Scorpions neboli Scorpions: Klaus Meine – spev a Rudolf Schenker – gitary, plus Francis Bucholz – basgitara a Rudy Lenners – bicie.

Scorpions – Virgin Killer:

  1. Pictured Life
  2. Catch Your Train
  3. In Your Park
  4. Backstage Queen
  5. Virgin Killer
  6. Hell – Cat
  7. Crying Days
  8. Polar Nights
  9. Yellow Raven

V októbri ešte oslavujú:

Triumph – Triumph (45)

Police – Ghost In The Machine (40)

U2 – October (40)

Billy Idol – Whiplash Smile (35)

Stryper- To Hell With The Devil (35)

Ugly Kid Joe – As Ugly As They Wanna Be (30)

Prince – Diamonds And Pearls (30)

Journey – Trial By Fire (25)

Ozzy Osbourne – Down To Earth (20)

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←