Sarcas zverejnili posledný singel pred vydaním albumu

Zdieľať

Slovensko-americká formácia SARCAS bola založená ešte v roku 1993, ale svojím dlhohrajúcim albumom Cesspool Of Humanity debutovala až v roku 2019. A práve táto udalosť bola vo fungovaní kapely prelomová. Od vydania debutu sa páni totiž pripomínajú svojou stále sa vyvíjajúcou muzikou čoraz častejšie. Kým v roku 2022 prišli s jedným singlom Aftershocks Of Hopium, tento rok po januárovej skladbe Man In Black prichádzajú s ďalším kúskom Porridge Seppuku.

Ako prvý určite zaujme názov. Čo má spoločné ovsená kaša a rituálna samovražda samuraja? „Pôvodný pracovný popevok v piesni bol v slovenčine spievaný “Za kašu celý život dám”. Juraj sa tým zjavne nechal inšpirovať a vznikla z toho Harakiri kaša,“ vysvetľuje gitarista Jaro a spevák Juraj dodáva: „Takže stále ten istý názov, len trochu zdramatizovaný význam toho položenia života za kašu. Japonský režim je tak prísny, že ak sa nepodvolíš, učitelia v škole navrhnú harakiri. Ide o predstavu o tučnom, depresívnom, rozmaznanom a bezcieľnom jednotlivcovi v Japonsku s pochybnými rodičmi.”

Hudobne sa Sarcas týmto singlom opäť posúvajú do polohy, v ktorej ich ešte fanúšikovia nepoznajú. Od začiatku svoj štýl kapela prezentuje ako thrash a death metal kombinovaný s popovými a rapovými prvkami. V takejto miere to ale poslucháči ešte nemali možnosť počuť. Porridge Seppuku balansuje medzi melodickým death metalom a metalcoreom na takej tenkej hrane, ako to dokáže len málo muzikantov. Celá skladba navyše vrcholí v energickom a surovom, ale zároveň veľmi melodickom a chytľavom refréne. Pribudlo aj viac melodických vokálov.

Porridge Seppuku bola nahrávaná a produkovaná v nahrávacom štúdiu Studio Apollo. Je posledným zverejneným singlom z pripravovaného druhého štúdiového albumu kapely, ktorého vydanie je naplánované na rok 2024.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←