Rockový týždeň v kocke: The Beatles, Guns N’ Roses aj Mick Mars

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 30. október – 5. november 2023

Creed ohlásili reunion už v júli tohto roka, no teraz prišli s novinkou, že to nebude žiadna jednorazová akcia. Vydajú sa totiž na turné po Severnej Amerike, ktoré bude obsahovať 40 zastávok. Kapela sa na pódia vráti po dvanastich rokoch.

Po tom, čo gitarista Mick Mars zavesil koncertovanie (a vlastne celkovo pôsobenie) s Mötley Crüe na klinec, sa rozhodol vydať sólovou cestou. Debutoval singlom Loyal To The Lie zo svojho prvého albumu The Other Side Of Mars, ktorý vydá 23. februára.

The Beatles vydávajú svoju úplne poslednú skladbu. Now On Then ma základ v deme, ktoré John Lennon nahral v 70. rokoch, obsahuje príspevok od každého z “chrobákov” a k jej dokončeniu dopomohla umelá inteligencia.

K novému singlu The Beatles zverejnili aj 12-minútový film The Now And Then film, ktorý rozpráva príbeh vzniku tejto skladby od toho, ako mala Yoko Ono desaťročia starú Johnovu nahrávku u seba a v roku 1995 ju poskytla zvyšku The Beatles, no ešte neexistoval softvér, ktorý by dokázal oddeliť z nahrávky hlas a jednotlivé nástroje.

Green Day zobrali oslavu svojich dvoch albumov vo veľkom. Keďže Dookie oslávi 30. výročie a American Idiot 20. výročie, kapela sa vydá budúci rok na veľké turné vrátane Európy. K tejto novinke pridali ešte aj nový singel z pripravovaného albumu Saviors (19. január) s názvom Look Ma, No Brains!

Na koncerte v Hollywood Bowl predstavili novú skladbu Guns N’ Roses. Ide o pieseň The General, ktorá vznikla pri nahrávaní albumu Chinese Democracy.

Cannibal Corpse majú svoju omaľovánku. Ako sa dalo čakať, nie je úplne vhodná pre deti a v Nemecku ju dokonca zakázali.

Ďalšia žena obvinila Stevena Tylera, frontmana Aerosmith, zo sexuálneho obťažovania a podala trestne oznámenie. Ide o Jeanne Bellino, bývalú detskú modelku, ktorá mala v čase stretnutia s Tylerom 17 rokov, on mal 27. Spevák ju vraj cestou do hotela strčil do telefónnej búdky, kde ju bozkával, obchytkával a vyzliekal. Údajne sa tomu prizerala a smiala aj zvyšná časť kapely. Následne sa ju spevák snažil dostať do svojej izby v hoteli, ale vrátnik jej pomohol z hotela rýchlo odísť.

Zdroj: loudersound.com, loudwire.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←