Rockový týždeň v kocke: Sieň slávy, Steven Tyler aj Slipknot

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 30. január – 5. február 2023

Odhalili tohtoročných nominantov do Rock n‘ rollovej siene slávy. Sú medzi nimi Iron Maiden, Joy Division/New Order, Rage Against The Machine, Soundgarden a The White Stripes.

Syn zosnulého bubeníka Foo Fighters Taylora Hawkinsa Shane dostal na bubeníckej súťaži Drumeo Awards ocenenie Vystúpenie roka. Cenu získal za svoje prevedenie skladieb My Hero a I’ll Stick Around na tribute koncertoch venovaných jeho otcovi.

Steven Tyler, frontman Aerosmith, je obžalovaný zo sexuálneho napadnutia, sexuálneho ublíženia na zdraví a úmyselného spôsobenia citového utrpenia. Zažalovala ho Julia Misley (predtým známa ako Julia Holcomb). V roku 1973 začal trojročný vzťah vtedy neplnoletej, len 16-ročnej Julie s Tylerom. Ten ju vraj presviedčal, že je to romantická láska. Julia ale tvrdí, že so spevákom aj otehotnela a donútil ju ísť na potrat.

Babymetal prvýkrát naživo odohrali skladbu Metal Kingdom. O pár dní na to zverejnili k tomuto novému singlu aj živé video.

Hawkwind 28. apríla vydajú už svoj 35. album. Bude sa volať The Future Never Waits a obsahovať bude desať skladieb.

Slipknot zverejnili strašidelný videoklip s piesňou Bone Church. Ide vlastne o režisérsku verziu materiálu, ktorý bol pripravený ku skladbe Yen.

Zaujímavosť týždňa: Alice Cooper oslavuje 75. narodeniny, a tak Powerwolf na jeho počesť pripravili cover jeho skladby Poison

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←