Rockový týždeň v kocke: Red Hot Chili Peppers, U2 aj Cannibal Corpse

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 20. – 26. február 2023

Guns N‘ Roses prezradili dátumy ďalšieho obrovského svetového turné. Európu budú brázdiť v júni a júli, najbližšie ku Slovensku budú 19. júla v Budapešti.

Voivod v lete oslávia svoje 40. výročie špeciálnym albumom. Naň znovu nahrali 12 piesní vybraných zo svojich pätnástich albumov. Vydanie Morgöth Tales je naplánované na leto.

Legendárny album Loaded od The Velvet Underground vyjde prvýkrát na vinyle, resp. v špeciálnej 9-platňovej edícii. Pod názvom Fully Re-Loaded bude obsahovať tri rôzne mixy pôvodného albumu, demá aj živé nahrávky. Pribalia k nej aj single či plagát s artworkom albumu. Vyjde 24. marca v počte 1970 číslovaných kusov.

Flea, basgitarista Red Hot Chili Peppers, pripravuje nový podcast This Little Light, kde sa bude v pätnástich epizódach rozprávať so svojimi muzikantskými kolegami o ich hudobnej ceste. Séria odštartuje 30. marca.

Babymetal predstavili štvrtý singel z albumu The Other One, ktorý vyjde 24. marca. Skladbu Light And Darkness sprevádza live video z koncertu.

Gitaristka Sophie Lloyd a spevák Trivium Matt Heafy spojili sily na spoločnom singli Fall Of Men, ktorý sa bude nachádzať na gitaristkinom pripravovanom albume Imposter Syndrome, ktorý vyjde neskôr tento rok. Ku skladbe by mal vyjsť aj videoklip, jeho zverejnenie sa očakáva v priebehu budúceho týždňa.

Disney+ odvysiela nový dokument o kapele U2. Bono & The Edge: A Sort Of Homecoming, with David Letterman má byť z časti koncertný film a z časti cestovateľské dobrodružstvo. Dokument, ktorý už bol poodhalený v traileri, režíroval Morgan Neville a na streamovacej platforme sa objaví 17. marca.

Floor Jansen neprestáva s vydávaním singlov z pripravovaného albumu Paragon, ktorý vyjde už 24. marca. Najnovšia zverejnená skladba, už piata v poradí, má názov Daydream.

Zaujímavosť týždňa: Pamätáte si, ako vo filme Ace Ventura: Zvierací detektív prišiel Jim Carrey na koncert Cannibal Corpse? Objavila sa scéna z filmu, ktorá sa nedostala do finálneho strihu, a zachytáva Acea Venturu, ako sa dostal ku kapele za mikrofón.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←