Rockový týždeň v kocke: Marilyn Manson, The Rolling Stones aj Aerosmith

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 25. september – 1. október 2023

Ozzy Osbourne má za sebou poslednú operáciu chrbtice a aj keď ešte nedokáže dobre chodiť, necíti už žiadnu bolesť. Preto má na budúci rok odvážne plány, a to nahrať nový sólový album a opäť sa vydať na cesty.

The Rolling Stones vydávajú druhý singel z očakávaného albumu Hackney Diamonds, ktorý vyjde 20. októbra. V gospelovej skladbe Sweet Sounds Of Heaven im zahosťovali Lady Gaga a Stevie Wonder.

Marilyn Manson dosiahol mimosúdne vyrovnanie s jeho bývalou priateľkou označovanou ako Jane Doe. Tá ho v roku 2021 zažalovala za znásilnenie z roku 2011. Prípad mal ísť na súd budúci týždeň. Podmienky vyrovnania nie sú známe. Jane Doe však ozrejmila, že bola odhodlaná ísť na súd a nejde jej o peniaze, ale za uplynulé dva roky musela čeliť takým vyhrážkam a šikanovaniu, že sa začala báť prísť na súde o anonymitu.

U2 vydali „love song“ svojmu publiku. Volá sa Atomic City a refrén má inšpirovaný skladbou Call Me od Blondie.

Brucea Springsteena trápi peptické vredové ochorenie, kvôli liečbe ktorého musel na radu lekárov presunúť všetky naplánované koncerty do konca roka 2023.

Thy Art Is Murder oznámili meno nového speváka, ktorý nahradí len nedávno vyhodeného CJ McMahona. Jeho nástupcom sa stal Tyler Miller, známy z kapely Aversions Crown.

Septembrový spln odhalil skladbu This Is Home Petera Gabriela z albumu i/o.

Aerosmith museli presunúť všetky naplánované koncerty svojho rozlúčkového turné, pretože sa ukázalo, že poškodenie hlasiviek speváka Stevena Tylera je horšie, ako sa pôvodne predpokladalo. Nové dátumy koncertov zatiaľ nie sú známe, kapela zatiaľ oznámila len to, že sa odohrajú niekedy v roku 2024.

Zdroj: loudersound.com, loudwire.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←