Rockový týždeň v kocke: Led Zeppelin, Metallica aj Morbid Angel

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 27. marec – 2. apríl 2023

Frontman Iron Maiden Blaze Bayley skončil v nemocnici po tom, čo doma prekonal infarkt. Jeho stav je stabilizovaný, ale preložil všetky marcové a aprílové koncerty.

The Smashing Pumpkins zverejnili singel Spellbinding z albumu ATUM, ktorý vydajú 5. mája.

Piaty album Led Zeppelin Houses Of The Holy oslávil na konci marca 50 rokov a na oslavu tohto výročia zverejnil gitarista Jimmy Page doteraz nezverejnené demo skladby The Rain Song pod názvom The Seasons.

The Cult majú nový videoklip. Pripravili ho ku skladbe Vendetta X z albumu Under The Midnight Sun, ktorý im vyšiel v októbri minulého roka. Kapela tiež odhalila dátumy plánovaného európskeho turné, počas ktorého sa najbližšie ku Slovensku dostanú 27. júna koncertom v Budapešti.

Ako sa blíži 14. apríl a vydanie albumu 72 Seasons, Metallica zverejnila poslednú ukážku z tohto albumu, a to titulnú pieseň spolu s videom.

Nadezhda Tolokonnikova, zakladajúca členka punkovej feministickej kapely Pussy Riot, bola ruským ministerstvom vnútra pridaná na zoznam hľadaných osôb. Podľa ministerstva Tolokonnikova spáchala viaceré trestné činy, no nie je špecifikované aké. Muzikantka tvrdí, že to môže súvisieť s tým, že podporila finančnú zbierku pre Ukrajinu alebo s koncertom v Los Angeles, kde spálili podobizeň Vladimíra Putina a predávali jeho popol.

Bolo 30 minút pred začiatkom koncertu Morbid Angel v Belvidere v Illinois, keď do Apollo Theater vtrhlo tornádo a zrútilo strechu budovy na čakajúcich fanúšikov. Výsledkom je jeden mŕtvy a 28 zranených prevezených do nemocnice, z nich by 5 malo byť v kritickom stave.

Zaujímavosť týždňa: Toto je vraj 5 najmetalovejších zvierat

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←