Gladiator sa vracia k thrashu! Nahrá nasledovníka Made Of Pain a vydá sa na metalové turné

Zdieľať

„Tridsať rokov! Neuveriteľné… Muselo prejsť tridsať rokov, od kedy sme vydali Made Of Pain, aby nám došlo, že v metale sme boli najspokojnejší,“ šokoval fanúšikov frontman slovenskej hviezdnej kapely GLADIATOR Miko Hladký.

Zostava okolo súrodencov Hladkých si svoje miesto na slovenskej hudobnej scéne začala vydobýjať ako thrashová kapela, vydala dva albumy a s tretím sa vydala na cestu vtedy populárneho grungeu. Tak začal jej postupný prerod na pop-rockovú až popovú kapelu, ktorej hity znejú z komerčných rádií. Teraz však prišiel šok pre jej popových fanúšikov a podskočí srdce slovenských metalistov.

„Pustil som si Made Of Pain a cítil som v sebe taký pokoj, ako keby som bol doma. Nevedel som sa zbaviť pocitu, že toto teraz potrebujem. Že to my ako kapela potrebujeme,“ vysvetľuje Miko. A nebol jediný v kapele, kto to takto cítil. Preto sa Gladiator rozhodli, že keď Made Of Pain, vydaný v roku 1993, má tento rok výročie, je najvyšší čas nahrať jeho nasledovníka.

„Do tretice všetko dobré, nie? Tak sa to predsa hovorí. Takže verím, že náš tretí thrashový album bude pecka. Keď sa neodklonila od thrashu Metallica, tak prečo my áno?“ zamýšľa sa spevák. Podľa slov kapely to však neostane len pri albume. „Po nahrávaní sa určite vyberieme na celoslovenské metalové turné. Verím, že sa vidíme s poriadnou metalovou šou už na jeseň alebo cez zimu,“ sľubuje Hladký.

Gladiator začína s nahrávaním svojho nového thrashmetalového albumu už 1. apríla.

Ibaže by sme si to celé vymysleli, veď sa pozrite do kalendára… 🙂

3 komentáre

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←