Rockový týždeň v kocke: Anti-flag, Creed aj W.A.S.P.

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 17. – 23. júl 2023

Alice Cooper predstavil ďalší singel z pripravovaného albumu Road, ktorý vyjde 25. augusta. Na piesni White Line Frankenstein spolupracoval s gitaristom Rage Against The Machine Tomom Morellom.

Roger Waters oznámil, že znovu nahral kultový album Dark Side Of The Moon, no bez ktoréhokoľvek z ďalších členov Pink Floyd a vydá ho 6. októbra na vinyle, ktorý bude obsahovať pôvodných desať piesní a jeden bonus. Zverejnil už singel Money s lyrics videom.

Prvýkrát od roku 2012 sa na pódium vráti Creed. Reunion kapely sa uskutoční v apríli budúceho roka na ich vlastnom festivale na lodi, nazvanom Summer Of ’99.  

Anti-flag zrušili svoj web aj sociálne siete a na Patreone oznámili, že sa kapela rozpadla. Bližšie vysvetlenie ani informácie neposkytli. Posledný album vydali tento rok s názvom The Lies They Tell Our Children.

Kapela Dogstar, v ktorej na basgitaru hrá herec Keanu Revees, vydala prvý singel po viac ako dvadsiatich rokoch. Skladba Everything Turns Around bude súčasťou comebackového albumu Somewhere Between The Power Lines And Palm Trees, ktorý vydajú 6. októbra.

W.A.S.P. zrušili plánované letné turné po Severnej Amerike. Dôvodom sú pretrvávajúce bolesti chrbta speváka Blackieho Lawlessa, ktoré sa počas európskeho turné zhoršili natoľko, že bude potrebovať operáciu.

Slash prezradil, že pracuje na novom sólovom albume, ktorý chce vydať budúci rok. Malo by však ísť o bluesovo orientovanú nahrávku s množstvom hostí. Jednou z hostí bude speváčka Demi Lovato.

Zaujímavosť týždňa: V čase, keď do kín prichádzajú filmy Barbie a Oppenheimer, jednoducho potrebujete počuť mash-up skladieb Barbie Girl od Aqua a Psychosocial od Slipknot

Zdroj: loudersound.com, loudwire.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←