Rock pod kameňom v novom termíne privíta Hammerfall či Sodom

Zdieľať

Prípravy na jeden z najväčších a a najpopulárnejších hudobných festivalov na Slovensku ROCK POD KAMEŇOM sú v plnom prúde. Tento rok sa festival uskutoční od 27. do 29. júna v malebnom prostredí Rekreačnej oblasti Sninské Rybníky. Ponúka trojdňový program na dvoch pódiách, kde vystúpi až 47 kapiel z desiatich krajín. Organizátori sa postarali o to, aby program bol naozaj rozmanitý.

Hlavnými hviezdami festivalu sú švédski powermetalisti HAMMERFALL, ktorí predvedú šou plnú hymnických refrénov, epických riffov a ohnivých sól. Je jednou z najpopulárnejších a najúspešnejších kapiel v powermetalovom žánri. Majú za sebou viac ako 28 rokov kariéry, počas ktorej vydali 12 štúdiových albumov. Získali množstvo ocenení a nominácií. Na festivale  sa postarajú o nezabudnuteľnú šou.

Nemeckí thrashmetaloví SODOM drvia svojou brutálnou silou. Predvedú svoje klasiky ako Agent Orange, M-16 alebo Outbreak Of Evil. Patria k tzv. Veľkej štvorke nemeckého thrash metalu. Majú veľký vplyv na celú metalovú scénu. Sú známi svojou tvrdou hudbou, ktorá sa nebojí poukazovať na spoločenské problémy, vojny, násilie a nespravodlivosť.

Foto: Rock pod kameňom

Švédska rocková senzácia THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA návštevníkov prenesie do éry 70. – 80. rokov. Je zložená z členov rôznych metalových kapiel, ako sú Soilwork, Arch Enemy, Mean Streak a Spiritual Beggars. Sú známi svojou náladovou a melodickou hudbou, ktorá vás vtiahne do svojho retro sveta plného romantiky, dobrodružstva a nostalgie. Predvedú skvelú party, ktorá fanúšikov rozveselí a rozhýbe. 

Kto má rád symfonický metal plný dobrodružstva, môže sa nechať uniesť hudbou VISIONS OF ATLANTIS. Táto rakúsko-francúzska formácia všetkých vtiahne do svojho pútavého príbehu o legendárnej Atlantíde. Predvedú svoje majstrovské skladby, ktoré spájajú silné gitarové riffy, bohaté orchestrálne zvuky a úžasný dvojhlas francúzskej speváčky Clémentine Delauney a talianskeho speváka Michele Guaitoliho. V ich svete vládne mágia, romantika a dobrodružstvo.

Talianski metalisti NANOWAR OF STEEL pobavia svojimi paródiami a vtipmi. Vysmieva sa rôznym metalovým klišé, stereotypom a žánrom. Rakúski KONTRUST roztancujú návštevníkov pod pódiom svojou energickou šou. Túto kapelu tvoria šiesti členovia, ktorí spievajú v piatich jazykoch. Miešajú rôzne hudobné štýly, ako sú metal, rock, rap, reggae a folk.

Brazílska formácia NERVOSA je tvorená štyrmi skvelými muzikantkami, ktoré každému ukážu, čo je to ženská sila. Ich  skladby vychádzajú z odkazu legendárnych thrashmetalových kapiel. Nezabudnuteľnú jazdu predvedú DIRTY SHIRT, rumunsko-francúzska folkmetalová skupina. Osemčlenná kapela ponúkne návštevníkom festivalu ochutnávku svojej originálnej zmesi štýlov, ktorá ich určite pobaví a prekvapí. Využívajú rôzne nástroje, ako sú husle, akordeón, flauta, alebo didgeridoo. Spájajú prvky metalu, rocku, folku, balkánskej a elektronickej hudby.

ELEINE je švédsky symfonický metalový zázrak, ktorý sa dostane pod kožu svojou nádhernou speváčkou Madeleine Liljestam a jej silným hlasom. Vyznačujú sa nezabudnuteľnou zmesou temnej, melodickej a orientálnej hudby. PADDY AND THE RATS je maďarská folkpunková kapela, ktorá každého prenesie do dobrodružného sveta pirátov a námorníkov. Je tvorená šiestimi talentovanými hudobníkmi, ktorí ovládajú rôzne nástroje, ako sú banjo, mandolína, harmonika alebo husle. Nadchnú svojou veselou a nápaditou hudbou, ktorá kombinuje prvky punku, folku, keltskej hudby a námorníckych piesní.

TUBLATANKA je slovenská legenda, ktorá si fanúšikov získala svojimi nesmrteľnými hitmi ako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Šlabikár,… Je ikonou slovenskej a českej hudobnej scény. Má na konte viac ako 40 rokov pôsobenia, počas ktorých vydala 13 štúdiových albumov.

A to je len zlomok toho, čo ROCK POD KAMEŇOM ma pripravené pre svojich návštevníkov. Na dvoch pódiách sa predstavia aj ďalšie skvelé kapely z rôznych kútov, ktoré ponúknu širokú škálu hudby. Nebudú chýbať ani domáce kapely, ktoré potešia svojou tvorbou a kvalitou, aj niektoré nové kapely, ktoré prekvapia svojím talentom a potenciálom.

Momentálne sú v predaji cenovo zvýhodnené vstupenky. Od 26. februára sa bude meniť cena trojdňových vstupeniek z 33 € na 45 €.

Zdroj: Free Metal Promotion

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←