Randalom sa prehnal grécky hurikán Rotting Christ

Zdieľať

Opatrenia sa neustále menia a v poslednom čase hlavne sprísňujú, a tak sme si dopriali možno jeden z posledných, ak nie aj posledný koncert tohto roka. Čo však je jasné už teraz, nepochybne išlo o jednu z najlepších akcií, ktoré sme v tejto neutíchajúcej koncertnej uhorkovej sezóne absolvovali. V piatok 19. novembra sme si vychutnali kvalitný nášup gréckeho black metalu od ROTTING CHRIST v podpore našich domácich a rovnako skvelých DOOMAS a s prekvapením večera, ktorým boli druhí predskokani DOMINATION INC.

Ako prví sa postavili na pódium naši Doomasáci, domáca legenda. Tí predviedli výborné vystúpenie, ale trošičku im to škrípalo na zvuku. Použili na tak malý priestor, ako je Randal, možno až príliš veľa zvuku.

Inak im to však išlo výborne ako vždy. Ich setu nechýbala energia a bolo vidieť, že si každý z nich hranie užíva plnými dúškami. Pretože za nimi už mali nachystané veci zvyšné skupiny, nemali veľmi veľa priestoru na extra pohybové vystrájanie, napriek tomu z toho vyťažili toľko, koľko sa dalo.

Na naše domáce ,,staré pušky” nadviazala oproti ostatným dvom bandám, čo sa roku vzniku týka, mladá krv DOMINATION INC. Musím priznať, že som vôbec netušila, čo od nich očakávať. Dopredu som si ich nevyhľadala, chcela som sa nechať prekvapiť. A veruže, prekvapenie to bolo. Už keď vybehli na pódium, bolo jasné, že Randal vezmú útokom. Tak nami prehrmelo prvé grécke tornádo večera.

Pätica pochádzajúca z Atén nás ani trochu nešetrila. Predvádzali poriadnu šou, aká sa len tak nevidí, vrátane krásnej spolupráce s publikom, ktoré aktívne zapájali do diania. Ba dokonca sa i oni sami stali publikom, keď sa spevák Theo nepozorovane vytratil z pódia a zrazu sme si ho mohli všimnúť, ako stojí medzi ľuďmi, čosi popíja a pokyvkáva si hlavou do rytmu hrania zvyšku svojej kapely popri ostatných pozorovateľoch. Po chvíli si len rýchlo tľapol s ľuďmi a vytratil sa preč, aby sa znovu objavil na pódiu, kde predvádzal kreácie s káblom od mikrofónu ako fakír s kobrou, zatiaľ čo Angel si za bicími vyhadzoval do vzduchu paličky.

Zvukovo sa mi to už zdalo pri Domination Inc. vyrovnanejšie oproti Doomas a ich energiou našľapaný set ubehol možno až príliš rýchlo. Ale bol čas na hlavný chod večera, ktorým boli ďalšie grécke tornáda Rotting Christ. Takže, čo Doomas začali a v čom Domination Inc. pokračovali, to RCH dokončili a kompletne nás zničili.

Ak by niekedy niekto mal pocit, že niektoré legendy už patria do starého železa, potom by mal zájsť na šou, akú predviedli súrodenci Tolisovci a Kostis s Kostasom. Už dovtedy bolo v Randali poriadne horúco a výborná zábava, ale teraz všetko vygradovalo do najväčších otáčok. Vpredu sa na Sakisov pokyn tvorili mosh pity a circle pity do rytmu klasík ako In Yumen Xibalba, Grandis Spiritus Diavolos, 666, ale aj aktuálnejších vecí ako Dies Irae, Elthe Kyrie, Apage Satana a ďalších.

Všetko odsýpalo možno až príliš rýchlo. Sakis stíhal ďakovať za to, že sme prišli a poľutovať nás, že nám čoskoro pomaly všetko zatvoria, na margo čoho nás vyzval, aby sme si užívali, kým môžeme. Ale povedzme si úprimne, tú živelnú šou si nebolo možné neužívať. A precítiť sa dala úplne, do poslednej kvapky potu na našich chrbtoch o to viac, keď bolo vidieť ešte aj na tvárach kapely radosť z toho, že pre nás môžu hrať.

Večer sa chýlil ku koncu. Odzneli posledné tóny Under The Name Of Legion, s ktorými sa kapela rozlúčila a odišla. Lenže, nebolo by to ono bez bonusu. Stačila chvíľka skandovania: ,,Rotting Christ, Rotting Christ, Rotting Christ…“, aby sme privolali naspäť gréckych démonov. Tí nám s radosťou venovali ešte The Sign Of Evil Existence a Non Serviam, kým sa s nami už naozaj rozlúčili nadobro.

V tejto ťažkej dobe, v ktorej momentálne žijeme, asi nikto z nás nečakal, že by u nás momentálne mohli zahrať aj nejaké väčšie zahraničné kapely a nie iba domáce. Napriek tomu sa to stalo, hoci s obmedzeniami, ktoré boli pre niekoho možno problém, ale pre tých, čo sme sa tejto výbornej akcie zúčastnili, určite neboli žiadnou prekážkou. Rotting Christ sú stále vo vynikajúcej forme a vidieť ich po čase znova bol opäť skvelý zážitok.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←