Nová kapela Marionette sa hlási o slovo prvým singlom

Zdieľať

„Robiť prieniky žánrov, ktoré nás formovali a pretaviť ich v jeden projekt tak, ako to cítime my. Presne toto bolo hlavnou myšlienkou pri založení zoskupenia, ktoré dnes nesie názov Marionette. Chceli sme robiť veci inak a na slovenskú hudobnú scénu priniesť trocha toho, čo máme radi – lenže podľa vlastného receptu,“ predstavuje sa kapela Marionette.

Marionette je slovenská metalová kapela z okresu Senec, založená v roku 2021. Nosnou jednotkou skladieb je melodickosť a vo viacerých prípadoch sú ovplyvnené rôznymi hudobný smermi. V máji 2024 kapela predstavuje prvý singel s názvom Ozveny spomienok a v tomto duchu chce aj pokračovať.

Za kapelu sa vyjadril spevák a frontman Laco Varga: „Chceli sme spievať o veciach, s ktorými sa ľudia dokážu stotožniť. Nie v jednom prípade je to láska či sklamanie z nej. Texty sú plné metafor a skrytých významov, ale ich hlavnou myšlienkou vždy ostáva nádej. Ak existujú nejaké istoty, tak jednou z nich je, že nádej nikdy neumiera. Pri písaní skladieb necítime potrebu sa škatuľkovať a preto sa nemusíme obmedzovať. Inšpiráciu čerpáme zo života a z maličkostí, no a samozrejme, kreativite sa medze nekladú.“

Marionette v roku 2024 tvoria Laco Varga – spev, gitara, Villy Zemeš – gitara, Tomáš Opavský – basgitara a Laco Šebo – bicie. Momentálne dokončujú koncertný set a na pódiách sa plánujú predstaviť v druhej polovici roka 2024.

Zdroj: Marionette

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←