Nothing But Thieves vydajú tento rok novinku

Zdieľať

Po koncertne suchej jari a lete plnom oznámení o zrušených koncertoch sa snáď budeme môcť tešiť aspoň na plodnú albumovú jeseň. K zástupu umelcov, ktorí sa chystajú vydať svoju najčerstvejšiu hudobnú prácu, sa radia aj Angličania NOTHING BUT THIEVES.

Po troch rokoch od vydania úspešnej nahrávky Broken Machine a krátkeho EP What Did You Think When You Made Me This Way? uzrie 23. októbra svetlo sveta ich novinka Moral Panic, opäť u Sony Music.

nothing but thieves_moral panic_cover art_prorocker

Britská skupina sa nedávno vyjadrila aj k inšpirácii pre najnovšie zverejnenú skladbu s názvom Real Love Song: „Raz sa nás v Kuala Lumpure pri rozhovore spýtali, prečo nemáme v katalógu viac piesní o vzťahoch alebo o láske. Predtým sme sa nad tým vôbec nezamysleli. Odpovedali sme, že takých piesní je už na svete strašne veľa a len zriedka zachytávajú to, aká je pre väčšinu z nás láska naozaj. Takéto skladby zvyknú byť príliš idealistické a hollywoodske. Pri Real Love Song sme sa snažili zložiť pieseň o láske z jej vlastného pohľadu. Je to skladba o temnejšej stránke lásky – o bolestnej, neopätovanej. O láske stratenej alebo nikdy nezískanej. Chceli by sme poďakovať človeku z Malajzie, ktorý nám položil túto otázku – bez teba by táto pieseň nikdy neexistovala.“

Nothing But Thieves mali tento rok počas augusta vystúpiť aj na festivale Grape v Piešťanoch. Vzhľadom na obmedzenia spojené s koronakrízou bol aktuálny ročník zrušený, no fanúšikovia smútiť nemusia, keďže kapela už potvrdila svoju účasť na budúci rok. Aktualizovaný dátum konania pre festival Grape je 13. – 14. august 2021.

Zdroj: nme.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←