No One v novej zostave pripravujú druhý album

Zdieľať

Po siedmich rokoch vychádza na svetlo sveta pilotný singel Možno k pripravovanému druhému albumu kapely NO ONE. Kapela sa netají tým, že za ten čas vystriedali niekoľko štúdií, producentov a členov kapely, s ktorými sa spolupracovať jednoducho nedalo a hoci boli skladby už niekoľkokrát nahraté, nikdy ich pre nespokojnosť s výsledkom nevydali.

Pieseň Možno vznikla v roku 2017 a autorsky sa na nej opäť podieľala speváčka, gitaristka a zakladateľka kapely Michelle Sambora. Podľa slov autorky je najdôležitejšie nájsť štúdio a producenta, ktorý má podobný vkus a zmýšľanie ako kapela. A tak sa nakoniec rozhodli pre Volume Production, kde to konečne vyšlo.

,,Už sme zneli vďaka našej mladíckej nerozvážnosti ako z 80. rokov, potom sme sa skoro nechali zatiahnuť do RnB-Popu, z kade by sme za každých okolností vyleteli rýchlosťou svetla radšej aj cez zavreté okno a nakoniec prišiel Majo Krátky, ktorý vyrastal na rovnakej hudbe, a teda keď sme počuli prvý nástrel, presne sme vedeli, že sme našli konečne to pravé,“ vysvetľuje kapela.

Pôvodne mala táto skladba vyjsť už s oficiálnym videoklipom. Ten kapela točila a pokračuje v natáčaní na Sádku neďaleko Topoľčian, no vzhľadom na nepriaznivé počasie sa muselo natáčanie presunúť na jar, a tak si natočili pár prirodzených záberov zo skúšobne v novej zostave. Pieseň vydali aspoň formou jednoduchého lyrics videa.

NO ONE je rocková kapela, ktorá sa nebojí lietať v podžánroch. Vo svojom playliste majú piesne romantické pop-rockové, ale aj poriadne rockové, pop-punkové či dokonca rapovo-rockové skladby. Podľa ich slov to dáva koncertu tú správnu dynamiku a dokážu tým zaujať publikum v širšom vekovom spektre.

Kapela oficiálne pochádza z Topoľčian, hoci sa v nej za jej pôsobenie vystriedali členovia z Trnavy, Vrábiel, Piešťan, Nových Zámkov či dokonca zo Žarnovice a Šiah. Vznikli v roku 2015, kedy si speváčka Michelle Sambora a spevák Vlado Mruz po skončení predošlých projektov povedali, že by skúsili spraviť kapelu s dvoma hlasmi spolu.

Za najväčší úspech považujú krst albumu No.01, kedy vypredali 500-miestny kultúrny dom, následne vyhrali divácke hlasovanie v súťaži Famat, vydali pieseň Na chvíľu, ktorá sa stala ich najúspešnejšou a zdieľanou na portáloch ako Radio Expres alebo Topky.sk. Jedným z posledných úspechov je založenie aktuálnej zostavy, pretože majú pocit, že sú v partii konečne tí správni ľudia, ktorí vedia, držať ako tím. Navyše s príchodom nových členov kapela získala nového autora a zároveň gitaristu Juraja Urbana.

Zdroj: No One/Juraj Bizoň

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←