Na Slovensko mieri Antimatter

Zdieľať

Na Slovensko v júni tohto roka zavíta anglická alternatívna rocková kapela ANTIMATTER, ktorá príde predstaviť fanúšikom nový album A Profusion Of Thought. Tento v poradí deviaty štúdiový album bol vydaný v novembri 2022.

Kapela vznikla v roku 1997 v anglickom Liverpoole ako projekt speváka a skladateľa Micka Mossa a bývalého člena kultovej britskej kapely Anathema Duncana Pattersona. Spolu vydali tri albumy a jeden live album – Saviour, Lights Out, Planetary Confinement a Live@K13. Na týchto prvých albumoch sa Mick a Duncan sústredili na melodické vokálne linky, dark elekroniku a vyváženú hranicu medzi gothic a trip hop.

Krátko po vydaní tretieho albumu opustil kapelu Patterson a Moss pokračoval v kapela sám, pričom vydal štvtý album Leaving Eden. Piesne z tohto albumu sú lepšie ako kedykoľvek predtým. V priebehu rokov sa tvorba kapely neustále vyvíjala. Albumy Fear Of A Unique Identity a Judas Table sú toho len dôkazom. Tvorbu kapely tvorí jedinečná zmes  melancholického, progresívneho rocku s prvkami gothic rocku, dark ambientu a art rocku.

Ako povedal Mick Moss, líder kapely: „Keďže sa toto leto koná niekoľko veľkých európskych festivalov, kde vystúpime, nemohli sme odolať a pridali sme do nášho programu niekoľko exkluzívnych vystúpení. Bude super rozšíriť A Profusion Of Thought turné a odskúšať tak niekoľko ďalších skladieb.“

Ich živé vystúpenia sú vždy silným hudobným a umeleckým zážitkom a koncert je určený nielen pre všetkých milovníkov kvalitného alternatívneho a progresívneho rocku. Ako predskokan na koncerte vystúpi známa bratislavská progmetalová formácia Castaway.

Na záver Mick dodal, že na slovenských fanúšikov sa tešia a verí, že si koncert 13. júna v bratislavskom Randal clube spolu s nimi poriadne užijú.

Zdroj: A&P Media Production
Foto: FB kapely, A&P Media Production

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←