Na Iron Maiden v Prahe treba čakať do budúceho roka

Zdieľať

Niektoré kapely už nie sú iba kapely. Z ich mien sa stali značky. Značky kvalitnej hudby a veľkolepých koncertných vystúpení, ale aj značky mnohých produktov. Inak tomu nie je ani u britskej heavymetalovej stálice IRON MAIDEN, ktorá neostáva pri tričkách, teniskách či značke vlastného alkoholu. Táto kapela má vlastné lietadlo. Táto kapela má vlastné komiksy. Táto kapela má vlastné videohry.

Koľkí z vás si už vo svojom smartfóne zahrali Legacy Of The Beast? Táto hra zožala taký úspech, že na jej základe nevznikol len komiks, ale i rovnomenné svetové turné, ktoré odštartovalo v roku 2018 a doposiaľ s ním kapela navštívila tridsaťdeväť štátov. Týchto koncertov sa zúčastnili skoro dva milióny fanúšikov.

„Doteraz sme sa mali na turné Legacy fantastické reakcie na javiskovú šou a na všetky šialené rekvizity, ktoré sme predstavili, boli všade fenomenálne. Celá skupina si užila mnoho zábavy a sme naozaj nadšení, že sa vraciame do Európy, kde oslovíme ešte viac fanúšikov,“ hovorí Bruce. Áno, Iron Maiden sa rozhodli vo fenomenálnom turné sumarizujúcom celú ich tvorbu pokračovať.

A ani tento raz to nebudeme za nimi mať až tak ďaleko. U našich českých susedov sa Iron Maiden mali predstaviť už 7. júla 2020. Svoju šou mali priviezť do pražského Sinobo Stadium, ktorý niektorí ešte možno poznajú pod názvom Eden Arena. Kvôli súčasnej pandémii však musela kapela celé turné preložiť, a tak sa ich v Českej republike dočkáme až 15. júna 2021. Zakúpené vstupenky na pôvodný termín ostávajú v platnosti.

Nič to však nemení na tom, že na pripravovaných koncertoch budú znieť najväčšie hity kapely. Obľúbené skladby svojich fanúšikov bude kapela vyberať z celej svojej kariéry. Na svoje si určite prídu verní fanúšikovia i príležitostní koncertní návštevníci.

Špeciálnymi hosťmi turné budú austrálski rockeri AIRBOURNE a LORD OF THE LOST z Nemecka, ktorí hrajú gotický a industriálny metal.

IRON MAIDEN, AIRBOURNE, LORD OF THE LOST
15. jún 2021
Sinobo Stadium, Praha
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←