Megadeth opäť mieri do Česka

Zdieľať

Legendy thrash metalu sa opäť ukážu v Českej republike. Tentokrát sa MEGADETH predstavia v pardubickej Enteria Arene 17. augusta.

Pred viac ako 30 rokmi založil Dave Mustaine kapelu Megadeth a stal sa priekopníkom žánru známeho ako thrash metal. Od počiatku sa kapela jasne ukázala ako jedna z najvýraznejších na scéne tvrdej hudby, napríklad už debutom Killing Is My Business… And Business Is Good! z roku 1985.

V nasledujúcich desaťročiach si Megadeth vydobili miesto jednej z najvplyvnejších a najuznávanejších metalových kapiel, a tiež patrí medzi najúspešnejšie. Na konte majú aj ocenenie Grammy z roku 2017 v kategórii Najlepší metalový výkon za titulnú skladbu Dystopia a ďalších 12 nominácií.

Album Dystopia z roku 2016 je zatiaľ posledným zárezom v kapelnej diskografii. Bol to ale prvý počin Megadeth, na ktorom sa podieľal nový gitarista Kiko Louriero a bubeník Chris Adler. Od vydania albumu bola kapela neustále na koncertoch naprieč celým svetom, už s Dirkom Verbeurenom ako bubeníkom na plný úväzok.

V prestávkach medzi turné formácia skladala a nahrávala nový materiál, no plány na nový album odsunula Mustaineova rakovina. Dave je už ale vyliečený a nič mu nebráni v tom, aby to na turné Europe…2023! rozbalil naplno. Lístky na český koncert budú v predpredaji od 3. februára.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←