Kamelot ohlásili európske turné

Zdieľať

Americkí romantici KAMELOT sa vracajú po dlhom čase na starý kontinent. Posledný album The Shadow Theory je síce ešte aktuálny, ale celkom nedávno šéf kapely Thomas Youngblood vypustil do sveta informáciu, že jeho nasledovník je už na ceste. Novinka by mala uzrieť svetlo sveta hneď na začiatku budúceho roka.

Aby toho nebolo málo, tak si chalani pripravili na jej podporu aj zopár koncertov po tunajších krajoch. Európska časť turné pod názvom Awaken The World Tour 2023 začne v polovici marca vo švajčiarskom meste Pratteln. Celkovo bude mať 14 zastávok v jedenástich krajinách a potrvá zhruba mesiac.

V úlohe špeciálneho hosťa sa ocitli ďalší romantici Myrath. Orientálne ladený symfonický metal z Tuniska si dokonale sadne do noty s headlinerom.

Ako predskokani vystúpia Eleine, ktorí len nedávno dokončili akustické turné po boku fínskej kapely Sonata Arctica. Úvodnou kapelou budú o trocha modernejší a temnejší League Of Distortion.

Hlavní aktéri, samozrejme, sľubujú monumentálnu a teatrálnu šou, ktorá už je dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou značky Kamelot.

Hoci sa Slovensko medzi zastávkami tejto zaujímavej a kompaktnej zostavy plnej symfonického metalu nenachádza, netreba vešať hlavu. Poslednou zastávkou európskej časti turné bude 8. apríla neďaleká Budapešť.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←