Iránskej kapele hrozí za hranie metalu väzenie

Zdieľať

To, že metalová hudba a náboženstvo stoja obvykle na opačných stranách barikády, je všeobecne známy fakt. Napriek tomu až neuveriteľne vyznieva fakt, že aj v 21. storočí vám v rôznych kútoch sveta za jeho hranie hrozia nemalé problémy.

Presne tak ako v prípade iránskych deathmetalistov ARSAMES. Kapela z druhého najväčšieho mesta v krajine Mašhad bola koncom júla zatknutá a obvinená z „členstva v satanistickej metalovej skupine a z negatívneho postoja voči islamskej vláde“. Ak by šlo o nejaký priestupok, človek by nad celým týmto nezmyslom len mávol rukou. Všetkým členom však hrozí 15 rokov za mrežami.

Momentálne sú členovia po zložení kaucie na slobode, čakajúc na súdny proces. Na internete medzitým silnejú hlasy z metalových komunít volajúce po stiahnutí obvinení. Fanúšikovia z celého sveta vyjadrujú solidaritu hashtagom #FreeArsames.

Formácia Arsames vznikla v roku 2002 a napriek tomu, že death metal je v Iráne zakázaný, toto zoskupenie si dokázalo na blízkom a strednom východe urobiť meno a odohralo viacero koncertov v zahraničí vrátane Turecka, Spojených arabských emirátov či Arménska. Na konte má niekoľko EP, singlov a jeden album Immortal Identity z roku 2010, ktorý je možné zakúpiť si (a tým podporiť kapelu) na ich Bandcampe.

Zdroj: metalinjection.net

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←