Inhaler po úspešných singloch chystajú prvý štúdiový album

Zdieľať

Ak sa zamýšľate nad tým, ako prišla skupina INHALER k svojmu menu, tak vedzte, že celkom obyčajne. Napriek tomu, že spevák Elijah Hewson je Bonov syn (U2), skupina je demokratickým zoskupením štyroch kamarátov zo školy, ktorých kvôli frontmanovej astme už na strednej začali spolužiaci prezývať Inhalers a akosi im to prirodzene prischlo.

Hoci Elijahov slávny tatko zo začiatku nebol veľmi nadšený z myšlienky, že by jeho syn mal ísť v jeho šľapajach, po prvých autorských skladbách zmenil názor a dnes už Elijahovu voľbu plne podporuje.

Hewson (spev a gitara), Josh Jenkinson (gitara), Robert Keating (basgitara) a Ryan McMahon (bicie) spolu vyrastali a tak ako väčšina začínajúcich kapiel, začali Inhaler svoju hudobnú púť covermi. Časom terajší dvadsiatnici začali skladať aj vlastné piesne a dnes už majú za sebou aj turné nielen po domácom Írsku a Veľkej Británii, ale aj v Európe. Ich hudba je charakteristická zvukom manchesterského pop-rocku a istou dávkou nostalgie po 90. rokoch.

Kapela musela v súčasnosti kvôli šíreniu Covid-19 presunúť letné koncertovanie po Amerike na jeseň. Keďže sa však všetci nachádzajú doma u rodičov, pracujú na nových skladbách pre svoj prvý štúdiový album. Krátko pred vypuknutím pandémie stihla pätica vydať nový singel We Have To Move On, po ktorom nasledoval ďalší videoklip nakrútený počas izolácie k piesni Falling In.

Obidve skladby sú novinkami a dopĺňajú tak predchádzajúce tri staršie samostatne vydané single My Honest Face, It Won’t Always Be Like This a Ice Cream Sundae.

Zdroj: GQ, rollingstone.com, spin.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←