Heat Connector 2021 – horúca akcia na mrazivom Liptove

Zdieľať

Odkedy začala doba covidová, je to s koncertmi síce bieda a je ich poredšie, ale ešte nejaké sú. Takže sme využili príležitosť, že sa minulý víkend konal jeden i v našich končinách. Zavítali sme na Heat Connector.

Tento rok sa konal 15. ročník už tradičnej akcie, ktorej vznik sa datuje do roku 2005. Áno, počítate správne, že podľa tohto malo v sobotu 16. októbra prebehnúť už šestnáste pokračovanie HC, avšak covid minulý rok nedovolil uskutočnenie pätnástky, preto sa konala s ročným oneskorením. Akcia okrem toho prebehla na novom mieste. V minulosti zvykla byť miestom činu chata v Nižnej Boci, no tentokrát ním bola chata Nezábudka v Iľanove, ktoré je časťou Liptovského Mikuláša.

Celá akcia vznikla ako nápad na oslavu narodenín organizátorov Koliho a Kokiho, čo zostáva zachované od počiatku až do teraz. Vždy tu býva hudobná všehochuť, mix zložený podľa gusta oslávencov. My sme sa zúčastnili prvého dňa, ktorý bol punkovo-metalový. Pôvodne mali byť jeho súčasťou štyri kapely, ale pre zdravotné problémy speváka sa THE STRAPOŇS akcie nezúčastnili. A tak večer patril iba kapelám PLAN C, MARTUROS a LANDLESS.

Program otvárali punkáči Plan C. Táto mladá, ale hlavne domáca (čím sa rozumie liptovská) kapela nám naservírovala zmes vlastnej tvorby kombinovanú s rôznymi cover verziami punkových a punkrockových skupín. Vďaka prerábkam si prítomní ich vystúpenie poriadne užívali, keďže odznievali rôzne dobre známe skladby, ktoré si každý hneď rád zaspieval spolu s nimi. Medzi inými sme si vypočuli napríklad ich verziu Všetko je podvod od Slobodnej Európy. Z vlastnej tvorby zahrali Punkové dievča, Holub, Život punkový a Kamarát, ktorú napísal gitarista Kubo pre už zosnulého kamaráta.

Plan C určite majú potenciál to poriadne rozbehnúť, čoho dôkazom bol aj fakt, že sme sa počas ich setu všetci dobre bavili. Boli veľmi príjemným, veselým a uvoľneným začiatkom mini festivalu.

Po uvoľnenom punku sa s príchodom druhej skupiny pritvrdilo. Na malé pódium, respektíve miesto, ktoré bolo vyhradené namiesto pódia, sa postavili metaloví Marturos. Tí predviedli taký náklad, že pritiahli do malého priestoru pred pódiom snáď všetkých, čo sa priebežne motali okolo chaty alebo v nej. A niet sa čomu čudovať, ak túto kapelu aspoň trochu poznáte, potom isto viete, že sú fakt výborní.

Počas ich setu odzneli veci z ich debutového albumu Nameless ako napríklad Angel Of Life či Superheroes Of Tomorrow. Ale nebolo to len o ,,starých“ veciach, keďže nám ponúkli aj ochutnávku z pripravovaného albumu v podobe dvoch piesní. Jednou z nich bola The Path, ku ktorej len nedávno vypustili aj klip.

Marturos v Iľanove urobili taký dojem, že ich publikum nechcelo pustiť preč z pódia bez prídavku, ktorému sa síce najskôr bránili, no nakoniec sa vzdali a zahrali aspoň jednu skladbu v inštrumentálnej podobe.

Kapelovú časť večera uzatvárali metalcoroví Landless z neďalekej Žiliny. Na tých sme si počkali až hodinu, kým sa nazvučili, ale podobne ako Plan C, aj oni ponúkli možnosť dobre sa vyskákať. Keďže však čas už poriadne pokročil, v ich prípade sme stihli vidieť iba časť setu, pretože sme nemohli zostať do konca.

Celkovo išlo o vydarenú akciu v kruhu kamarátov a známych z Liptovského Mikuláša a okolia. Čo-to sme si pokecali, čo-to sa popilo i pojedlo. Popri dobrej hudbe sme si mohli vychutnať Koliho kuchárske umenie v podobe kapustnice. Druhého dňa mimo náš žánrový záber sme sa už nezúčastnili, ale v piatok sme sa výborne zabavili. Opäť, ako vždy, to stálo za to.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←