Genesis sa po trinástich rokoch vracajú na pódiá

Zdieľať

The Last Domino? Tour je názov turné, ktoré si kapela GENESIS naplánovala na rok 2020. Phil Collins, Mike Rutherford a Tony Banks sa tak spolu postavia na pódium prvýkrát od roku 2007.

Prvými, ktorí sa dočkajú návratu Genesis po trinástich rokoch, budú obyvatelia Dublina. Tam totiž v novembri začne šnúra desiatich koncertov naprieč Veľkou Britániou a Írskom. K trojici hudobníkov sa na vystúpeniach pridajú gitarista/basgitarista Daryl Stuermer a bubeník Nic Collins, syn Phila Collinsa.

„Bolo viac dôvodov urobiť to, ako neurobiť to. Ak by sme mali turné urobiť tak, ako sme zvykli, nemyslím si, že by som to spravil. Ale v súčasnosti sa to dá robiť inak, a tak to robím niekoľko posledných rokov,“ povedal Collins pre Prog.

Banks dodal: „Keď sme sa rozhodli, že je to možné, chceli sme vidieť, či to bude fungovať, keď budeme spolu hrať. Strávili sme niekoľko týždňov v januári v New Yorku, aby sme zistili, ako to bude znieť. Ľudia sa nás pýtali, prečo sme tu a my sme povedali ‚Oh, kvôli svadbe.‘“

Povedal tiež, že by bolo zložité „dostať na palubu“ každého, a tak sa reunionu nezúčastní spevák Peter Gabriel ani gitarista Steve Hackett. Na koncertoch odznejú staré známe hity, ale aj novšie skladby, ktoré naposledy nahrávali. Či sa turné rozšíri aj do iných európskych či svetových krajín, zatiaľ nie je isté.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←