Frontman kapely Metallica vydáva knihu o veteránoch

Zdieľať

Spevák kapely METALLICA James Hetfield vydá tento rok novú knihu zaoberajúcu sa zbierkou jeho upravených veteránov. Kniha sa bude volať Reclaimed Rust: The Four-Wheeled Creations Of James Hetfield a bude publikovaná 28. júla.

„Jamesova celoživotná vášeň pre reštaurovanie a upravovanie veteránov, z ktorých tvorí úžasné umelecké diela, bola zdokumentovaná uznávaným automobilovým fotografom Scottom Williamsonom, ktorý bol špeciálne objednaný, aby vdýchol autám život. Od Skyscraper cez Aquarius k Black Pearl a ďalej. Strhujúce fotografie sú sprevádzané Jamesovými náhľadmi, čo robí z knihy denník mapujúci úplne inú fázu jeho života,“ píše sa v synopse.

Na svojej výstave, podľa ktorej je kniha aj pomenovaná, Hetfield predviedol desať zo svojich vozov, nevynímajúc Jaguar Black Pearl z roku 1948 či Lincoln Zephyr Voodoo Priest z roku 1937. Popri automobiloch výstava zahŕňala aj rôzne predmety a memorabílie spojené s kapelou Metallica.

Vo videu, ktoré zverejnilo múzeum, Hetfield vysvetľuje: „Reclaimed Rust pre mňa znamená tú starú gitaru, v ktorej stále driemu piesne a čaká, kým ju niekto vezme a opäť do nej vdýchne život. Ja som presne to urobil s mnohými z týchto áut. Videl som autá odstavené na poliach Kansasu a pomyslel som si, že určite majú v sebe príbeh, ktorý chcú rozpovedať. A musel som ich priviesť späť k životu.“

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←