Festivalová sezóna štartuje v Martine

Zdieľať

Ako trefne poznamenal grafický dizajnér Peter Jarkovský, v Martine po prvý raz zakikiríka nový hudobný festival. FEST, martinský hudobný festival, zdobí výrazné logo s kohútom, pochádzajúce práve z dielne tohto grafika. Ale kde a kedy FEST bude? A kto tam vlastne vystúpi?

FEST v Martine a blízkom okolí otvorí v sobotu 4. júla festivalovú sezónu, ktorú sme už kvôli koronavírusu takmer pochovali. Príjemná jednodňová akcia, ktorá dáva priestor predovšetkým domácim interpretom, odštartuje krátko popoludní a predstaví nadšencom rockovej hudby hladným po živých vystúpeniach osem slovenských kapiel a jedného zahraničného hosťa.

Akciu otvorí trenčianska funkrocková formácia RANDOM CHOICES. Ako druhé zahrá dolnokubínske kvarteto THE RISING SIGN, ktoré predstaví naživo svoj debut Fragments z konca minulého roka. Po nich privezie na pódium FESTU poriadnu dávku poctivého hard rocku jediná zahraničná kapela tohto festivalu THE TROUSERS.  

Na martinskom amfiteátri sa predstaví aj stálica slovenskej punkovej scény NEKULTÚRA a tiež obľúbená turzovská metalová formácia MAD FREQUENCY, ktorá má práve na spadnutie svoj tretí štúdiový počin All Done In Vain. Jeho vydanie je naplánované ku koncu tohto roka.

Nasledujúca časť programu sa bude niesť v znamení kapiel, ktoré budú hrať na domácom poli. Martinská scéna je bohatá a na FESTE ju zastúpia hneď tri kapely. EDITOR je už na slovenskej scéne viac-menej legendárne meno a EUFORY majú veľmi slušne našliapnuté, aby sa skutočnou metalovou legendou stali. A nielen na Slovensku. Domácu trojicu uzavrie punkrocková banda, ktorá si hovorí ODPAD.

Na záver FESTU vystúpi jediný coverband večera, a síce KORN SK REVIVAL, ktorý bude víriť atmosféru až do samej polnoci. Skvelí muzikanti, ktorí sa pozbierali naprieč celou republikou, vedia urobiť na pódiu aj pod ním poriadnu zábavu, takže sa určite oplatí vydržať do konca. Rovnako, ako sa oplatí prísť od začiatku. Vstupenky za predpredajovú cenu 10€ sú už v obehu.

FEST 2020 – Martinský hudobný festival
4. júl 2020
Amfiko, Martin
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←