Eufory posielajú vojne jasný odkaz v novej skladbe

Zdieľať

Od vydania vydareného duetu Schizofrénia s českou speváčkou Tanjou prešlo už päť mesiacov a vychádzajúca slovenská hviezda power/heavy metalu EUFORY otvára nový rok ďalšou novinkou. Čakanie na svoj tretí štúdiový album sa martinská kapela rozhodla fanúšikom skrátiť druhým singlom Promise Of Tomorrow.

Pieseň sa zaoberá vážnou témou vojnových konfliktov. Eufory v texte podčiarkujú ich bezvýznamnosť a poukazujú na to, že je úplne jedno, kto vo vojnovom konflikte zvíťazí a kto je na strane porazených. Žiadna strana, ani tá víťazná, svoj cieľ i tak nikdy úplne nedosiahne a vo vzduchu tak ihneď visí ďalší konflikt.

„Vojna plodí ďalšiu vojnu,“ hovoria členovia kapely. „Treba však spojiť sily a agresorovi sa spoločne postaviť. Na svete nikdy nevládol definitívny mier a jediným prísľubom do budúcnosti zostáva len vyhliadka na ďalší vojenský konflikt.“

Každý, kto sa o muziku zaujíma a trochu sa v nej orientuje, určite vie, že otázka nahratia singla, vytvorenia videa a jeho vydania nie je otázka štyroch-piatich dní. A tak isto to je aj v tomto prípade. Dátum vydania piesne Promise Of Tomorrow bol naplánovaný dlho predtým, než nastal scenár, ktorého uskutočnenie si nikto z nás nechcel pripustiť. Kapela Eufory vyjadruje veľkú ľútosť nad udalosťami uplynulých dní a súcití so všetkými, koho sa vojna na Ukrajine bytostne dotkla. 

So skutočne silným a predovšetkým veľmi aktuálnym textom sa kapela opäť vrátila k angličtine. A ako obvykle ho doplnila kvalitnou energickou muzikou a Ľubošovým podmanivým spevom. Ale ako členovia naposledy sľúbili, nový album bude hudobne rozmanitý a Promise Of Tomorrow to len potvrdzuje. Kým prvý singel bol heavymetalovo rytmický, ten druhý v sebe skrýva omnoho dravšie riffy a široké refrény ozvláštnené výraznými samplami.

Novinka vychádza vo forme lyric videa v réžii rovnakých ľudí ako Schizofrénia. Vizuálna podoba pochádza z dielne Johna Kaimakamisa (spolupráca s Evergrey či Rotting Christ), produkciu a mixáž mal na starosti Adam Mičinec a mastering má opäť na svedomí Tony Lindgren (spolupráca s Amorphis, Arch Enemy, DragonForce, Powerwolf, Eluveitie a ďalšími).

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←