Dve slovenské mestá navštívia československé legendy – Olympic a Ivan Mládek

Zdieľať

Začiatkom septembra sa na dvoch slovenských pódiách predstavia spolu (každý so svojím riadnym programom) dve legendy československej hudby. Rocková legenda OLYMPIC a country legenda IVAN MLÁDEK prichádzajú 6. septembra do Zvolenskej Slatiny a 7. septembra do Košíc. V Slatine vystúpia na futbalovom ihrisku a v Košiciach na amfiteátri.

Skupina, ktorá je dlhé roky fenoménom československej populárnej, ale aj rockovej hudby – český Olympic. Ich piesne zľudoveli tak, že na žiadnej chatovačke, grilovačke, čundri či pri vatre sa nestalo, aby tam neodznel aspoň jeden ich hit, najčastejšie asi šláger Slzy tvý mámy. Hitov ale Olympic svojim fanúšikom napísali naozaj veľa (Jasná zpráva, Okno mé lásky, Jak se lítá vzhůru, Želva, Dej mi víc své lásky a mnoho ďalších), veď ich kariéra trvá už skoro 60 rokov.

Vo Zvolenskej Slatine a Košiciach si budeme môcť vychutnať viac ako 90-minútový koncert. Na Slovensku to budú vlastne v lete 2021 jediné veľké koncerty Olympic. Znie to neuveriteľne, ale charizmatický frontman Petr Janda so svojím emotívnym hlasom vystúpi aj v roku 2021 na Slovensku pre svojich verných fanúšikov vo veku 79 rokov.

Druhou legendou a fenoménom českej a československej hudobnej, ale aj zábavnej scény, ktorá sa postaví na to isté pódium, bude najznámejší československý hráč na bendžo, spevák, skladateľ, vtipkár a humorista, spisovateľ a maliar Ivan Mládek. Jeho šou sa skladá z hudobnej časti a zo scénok, ktoré okrem neho hrajú aj jeho spoluhráči. Pomedzi najznámejšie skladby hrajú členovia súboru vtipné scénky, ktoré rozosmejú každého.

„Vévodit“ hudobnej časti programu bude česko-slovensko-poľský megahit Jožin z bažin a popri ňom ďalšie šlágre z bohatej kariéry Ivana Mládka. Sprievodní muzikanti a herci sú známe tváre zo šoubiznisu ako Lenka Plačková, Jan Mrázek, Lenka Šindelářová, Libuše Roubychová, Vítězslav Marek a Zdeněk Kalhous.
Hranice presahujúce hity Ivana Mládka sú napríklad aj Prachovské skály či Zobaly vrabce zobaly, igelitové obaly, Rychlík jede do Prahy či Linda).

Kapacita podujatí je v tomto roku a toto leto obmedzená, preto si nenechajte ujsť túto príležitosť. Súčasťou koncertov bude aj dodržiavanie predpísaných hygienických a protipandemických opatrení a kontroly pri vstupe do areálu. Pre prípad zlého počasia bude pripravený veľkoplošný stan.

OLYMPIC, IVAN MLÁDEK
6. september 2021
Futbalový štadión, Zvolenská Slatina
FB udalosť
Vstupenky

OLYMPIC, IVAN MLÁDEK
7. september 2021
Amfiteáter, Košice
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←