Dragonforce sa pripravujú na tri slovenské koncerty

Zdieľať

Súhlasíte s tým, že power metal určuje pomyselnú hranicu medzi melodickým heavy metalom a žánrami tvrdších gitarových riffov? Pokiaľ áno, určite vám nie je cudzí ani jeden z najhrubších zásekov na tejto hranici. Údajní predstavitelia najextrémnejšieho power metalu si hovoria DRAGONFORCE. A opäť prídu aj na Slovensko.

Skupina pôvodne fungovala pod menom Dragonheart, ale z prozaického dôvodu (už taká kapela existovala) ho napokon upravila do súčasnej podoby. A podobne ako meno sa menila aj zostava kapely. Bez zmeny sa nezaobišli posty speváka či bubeníka. Do kapely prišla aj nová posila v podobe sympatickej basgitaristky Alicie Vigil a záskok sa očakáva aj za dlhoročného klávesáka Vadima Pružanova, ktorý sa turné nezúčastní. Kapelu teda po celé tie roky ťahá predovšetkým stále autorské gitarové duo Sam Totman a Herman Li.

Práve týmto pánom sa podarilo skĺbiť nezameniteľný zvuk gitár, chytľavú melodickosť, vzletné vokály a predovšetkým najvyššie rýchlostne stupne na všetkých nástrojových frontoch. Navyše, všetku túto parádu dokážu Dragonforce pretaviť aj do svojich koncertných vystúpení. A naživo pridajú vždy aj nejaký ten bonus v podobe pódiovej šou, a to nehovoríme o svetlách a pyrotechnike. Vyvýšené pódiá, trampolíny, kaskadérske kúsky a bláznivé žartíky v živelnej rýchlosti.

Dragonforce do svojho publika vždy napumpujú obrovskú dávku energie. Inak tomu nebude ani na turné k najnovšiemu, v poradí ôsmemu štúdiovému počinu s príznačným názvom Extreme Power Metal. Tento album je logickým pokračovaním v tvorbe skupiny. Žiadne zásadné zmeny, ekvilibristický štýl stále vybrusujú k dokonalosti. Na Slovensku budete mať rovno tri možnosti presvedčiť sa o tom. V Košiciach 21. júna, vo Zvolene 23. júna a v Bratislave 25. júna.

DRAGONFORCE
21. jún 2020
Košice
FB udalosť

DRAGONFORCE
23. jún 2020
Zvolen
FB udalo

DRAGONFORCE
25. jún 2020
Bratislava
FB udalosť

Jeden komentár

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←