Cherie Currie vydáva album, ktorý presunula kvôli zraneniu

Zdieľať

Pôvodná speváčka kapely The Runaways menom CHERIE CURRIE chystá pre svojich fanúšikov sólový album Blvds Of Splendor. Táto nahrávka vychádza 28. apríla prostredníctvom Blackhearts Records na digitálnych a streamovacích platformách. Okrem toho album vyjde v limitovanom počte aj na červenom vinyle pri príležitosti Record Store Day.

Okrem Cherie budete mať možnosť v pätnástich skladbách začuť aj hudobníkov ako Slash, Duff McKagan, Matt Sorum, Billy Corgan, Juliette Lewis, Brody Dalle a The Veronicas.

Bubeník Matt Sorum okrem hosťovania na albume celú nahrávku aj produkoval: „Hlas Cherie hovorí za všetko – stojí za to. A práve teraz ten hlas vypovedá o tom, kde všade sa počas života dostala. Nahrávka je o tom, kto vlastne Cherie Currie je. Čakali sme veľmi dlho, aby sme mohli túto ikonu rock n‘ rollu opäť počuť pri tom, čo vie najlepšie. Som hrdý, že môžem byť súčasťou albumu jednej z najlepších speváčok všetkých čias.“

Cherie pôvodne plánovala vydať Blvds Of Splendor v roku 2016, ale tieto plány sa rýchlo zmenili, keď spadla z viac než trojmetrového lešenia pri rezaní motorovou pílou, čoho následkom bola čiastočná paralýza tváre a niekoľko poranení hlavy. Našťastie, všetko sa dalo do poriadku a Cherie sa album podarilo dokončiť.

Ako prvú ochutnávku zverejnila Cherie video zo štúdia, kde nahrávala novú verziu skladby Queens Of Noise od The Runaways z roku 1997, ktorá je na albume zaradená ako jeden z troch bonusov.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←