Brøkken Glas vydali koncom roka dva nové single

Zdieľať

Brøkken Glas je mladá hardrocková kapela z Bratislavy, ktorá funguje od roku 2020. Posledné mesiace sú aktívni v štúdiu a pracujú na nových skladbách, čoho dôkazom sú aj dve nové zverejnené skladby.

Nový singel Bad Bitch Academy (BBA) bol vydaný tesne pred Silvestrom a má úplne iný “vibe” ako predošlé pesničky od Brøkken Glas. Zatiaľ čo doteraz vydané skladby majú tvrdé a ťažké riffy, BBA je veselý, no parodický song na dnešnú dobu. Poukazuje na dnešné “instagramerky” a “influencerky” cez skvelé gitarové riffy a texty.

O niečo skôr, začiatkom decembra, vyšiel song s názvom 10 Minutes Left, v ktorom kapela kombinuje iné žánre ako doteraz a vytvára niečo nové. Pieseň obsahuje temné gitarové vybrnkávačky až po ťažkopádny refrén s tvrdým distortion. Texty poukazujú na tie najsilnejšie ľudské emócie, ako napríklad výčitky, smútok a depresie.

Brøkken Glas nahráva skladby rôznych žánrov a za minulý rok vydala štyri single s názvami Madhouse, Waitlist, 10 Minutes Left a Bad Bitch Academy. V roku 2022 plánuje vydávať ďalšie single a tentokrát dokonca aj so slovenskými textami.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←