As They Rise sú späť

Zdieľať

Nitrianske metalové zoskupenie AS THEY RISE vzniklo ešte v roku 2015. Možno ste zaregistrovali ich debutový album Reborn (2019). Ak nie, mali by ste to rýchlo napraviť. Asi aj vďaka tomuto kvalitnému dielu a svojim energickým živým vystúpeniam si kapela nazbierala slušnú základňu fanúšikov a podarilo sa jej očariť aj porotu posledného ročníka Rockovej maturity. Vo svojej kategórii si chlapci odniesli zlato.

Ako to už býva, nie je každý deň nedeľa a skupinu takmer hneď po víťazstve v spomínanej celoslovenskej súťaži zasiahli personálne zmeny. Na chvíľu ostalo okolo As They Rise ticho. Našťastie, bolo to ticho pred búrkou, pretože už 21. augusta 2021 sa vrátili v plnej sile s novým singlom Disconnection.

Kapela o skladbe hovorí: „Song Disconnection nám nastavuje zrkadlo, ktorého obraz nie je nikomu príjemný a málokto si to dokáže priznať. Hovorí, ako sa odpájame od vecí, ktoré sú pre nás akýmsi zdrojom. Ničíme si prírodu, ktorá nás živí a my si ju nevážime. Likvidujeme si vzťahy, žijeme život a ani nevieme, čo je naším cieľom. Nevieme, kam smerujeme. Ničíme sa sami medzi sebou. Uprednostňujeme neosobnú komunikáciu, zameriavame sa na chyby a nie na to pekné, čo prežívame. Žijeme umelý sen, máme vymyslené a prekrútené hodnoty. Bojíme sa pravdy, nechceme si ju priznať a radšej budeme žiť fejkové klamstvo, ako čeliť realite. Práve s tým súvisí aj názov singla Disconnection. Je o tom, že sa snažíme dosiahnuť niečo, čo nám len krátkodobo zalepí oči.“

Oproti predošlému albumu sa hudobné smerovanie kapely značne zmenilo. Dravosť, surovosť a obrovská živočíšna chuť v muzike síce ostali, ale najnovší singel, ktorý má len niečo cez dve a pol minúty, ponúka oveľa viac elektroniky. Taktiež z neho cítiť závan progresívnych prvkov. Navyše treba oceniť speváka, ktorý očividne neplánoval podliezať latku svojho kvalitného výkonu na debute. V novej skladbe znie totiž ešte minimálne o triedu lepšie.

Kapela okolo dlhohrajúcej novinky zatiaľ mlčí, ale pokiaľ fanúšikom skráti čakanie ešte niekoľkými podobne prepracovanými piesňami, určite im to všetci odpustia. Veríme, že jeseň neprinesie opätovné zatváranie klubov a s As They Rise sa budeme môcť stretnúť aj na ich vystúpeniach.

Foto: Jakub Arpáš

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←