Angelus po prvý raz s benefičnou akciou aj v Brezne

Zdieľať

Po desiatich benefičných koncertoch pod hlavičkou Angelus, ktoré boli zorganizované v Banskej Bystrici a Zvolene, prichádza na rad prvá angelusácka akcia v Brezne. Už 23. marca vystúpi v klube Diverso kvarteto výborných kapiel a výťažok bude určený deťom s Downovým syndrómom.

Populárni Zvolenčania DEMONIC-EYED sú v poslednej dobe veľmi koncerte aktívni, získavajú si nových fanúšikov na celom Slovensku a nepochybne budú veľkým lákadlom aj pre návštevníkov breznianskeho koncertu. „Vždy koncertujeme radi na Angelusáckych akciách a potešilo nás, že môžeme prísť aj do Brezna prispieť svojou troškou „do mlyna“. Náš attack vašich sluchovodov bude pozostávať z hrubo zahoblovaného matrošu, ktorý bol vychrstnutý na svet naprieč tisícročiami aeónov vekov anno mundi 2019 až 2024, obsahujúceho výlučky potných žliaz každého člena D-E. Veríme, že aj Brezňania prispejú svojím vkladom do tohto unikátneho výpotku podčasového chrchlania! 23. marec preverí kondíciu nás všetkých, takže dúfame, že pár cajdákov plus koverík od karolčíka konárčika rozochveje vaše vnútro blahými predzvesťami intenzívnych vĺn ezoterického tónu „A“ 432 t-e-r-a-g-i-g-a-m-e-g-a-herz. Mňamka poslednoradá!“ pozýva na koncert líder kapely Luboshio.

MARTUROS je melodicmetalová kapela z Prievidze založená v roku 2015. Päťčlenná zostava s výraznou frontwoman a jej dravým vokálom má na konte dva štúdiové albumy, niekoľko singlov a množstvo koncertov aj s menami ako TÝR alebo Marco Mendoza. Vo svojej hudbe miešajú energické a moderné prvky s tými staršími. Nie vždy štandardné kompozície zaujmú aj hĺbavými textami. Svojím prirodzeným prejavom a z duše vychádzajúcim podaním skladieb oslovujú širokú škálu poslucháčov. Podstatou hudby MARTUROS nie je len poslucháča baviť, ale v ňom aj zanechať stopu, ktorá ho inšpiruje, donúti zamyslieť sa a precítiť okamih.

Banskobystrická heavy/powermetalová kapela BROKEN RAIN okrem vlastnej tvorby často zaradí do svojho repertoára aj veľké hity rockovej histórie. „Na tento koncert si veľmi radi urobíme prestávku počas nahrávania nového albumu. Predstavíme čerstvé novinky, zároveň zahráme to najlepšie z nášho repertoáru a vystúpenie spestríme aj nejakými prevzatými metalovými klasikami. Bude to pestré a energické! Tešíme sa, že sa môžeme zúčastniť na tejto benefičnej akcii a aspoň trochu pomôcť deťom s Downovým syndrómom,“ dodáva Vlado Gális, basgitarista kapely.

Celú akciu svojím vystúpením otvorí grungeová úderka z Popradu: „Sme kapela HADONOS spod Tatier, máme radi počúvanie muziky, hranie a pitie pivečka. Pozývame vás na benefičný koncert, kde po nás vystúpia aj ďalšie skvelé kapelky, poďme si to teda spoločne vychutnať 23. marca 2024 v Diverso Industrial bare v Brezne.“

Celé vyzbierané vstupné (tak, ako je to na benefičných koncertoch pod hlavičkou Angelus zvykom) bude venované na dobročinné účely, tentoraz pre Odborné učilište internátne vo Valaskej.

„OUI vo Valaskej bolo založené v roku 1986. V škole sa vzdelávajú deti s Downovým syndrómom, detskou mozgovou obrnou, poruchami autistického spektra, narušenou komunikačnou schopnosťou s poruchou pozornosti, hyperaktivitou a inými zdravotnými problémami vo veku od 3 do 22 rokov. Deti a žiaci našej školy sú handicapovaní do takej miery, že sa nedokážu vzdelávať v bežných typoch škôl. Potrebujú individuálny prístup a vzdelávanie, aby sa dokázali začleniť do spoločnosti.

Z finančnej zbierky dokážeme zabezpečiť pre žiakov špecializačné/kompenzačné pomôcky, napríklad na vybavenia multisenzorickej miestnosti, ako aj komunikačné, manipulačné plstené tabule s obrázkami pre autistov, organizéry, kontajnery a podobne. Ďakujeme za každý príspevok, ktorý by nám pomohol zabezpečiť aspoň časť vyššie uvedených kompenzačných pomôcok,“ povedala pani Milena Fábryová, zástupkyňa riaditeľa.

Pre fanúšikov, ktorým sa z rôznych dôvodov nepodarí prísť na koncert, ale majú záujem prispieť do zbierky pre deti z Odborného učilišťa vo Valaskej, môžu poslať akúkoľvek sumu na číslo účtu SK85 8180 0000 0070 0009 8417. Do poznámky treba uviesť Angelus.

Zdroj: Angelus

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←