Rockový týždeň v kocke: Sepultura, Van Halen aj Def Leppard

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 26. február – 3. marec 2024

Bear McCreary, tvorca seriálu The Walking Dead či filmu Gozdilla: King Of The Monsters, ohlásil vydanie rockového konceptuálneho albumu The Singularity, na ktorom mu budú hosťovať mená ako Corey Taylor, Slash, Serj Tankian, Scott Ian či Joe Satriani.

Sepulturu z ničoho nič opustil bubeník Eloy Casagrande len pár dní pred začiatkom rozlúčkového turné. Nahradil ho Greyson Nekrutman. Casagrande uviedol, že sa chystá pokračovať v inom projekte – šepká sa, že by to mohol byť Slipknot.

Suzi Quatro oslávi svojich 60 rokov na rockovej scéne piatimi novembrovými koncertmi vo Veľkej Británii. Cez leto ju však čakajú festivaly, napríklad aj festival Benátska v českom Liberci (26. júl).

Album Pyromania oslávil 40 rokov a Def Leppard sa to chystajú osláviť jeho rozšírenou verziou o demá, surové mixy či doteraz nezverejnenú skladbu No You Can’t Do That. Výročná Pyromania vyjde ako 4CD + Blu-ray 26. apríla.

Nightwish dokončil práce na svojom desiatom štúdiovom albume. Vyjsť by mal neskôr v tomto roku s dvanástimi skladbami.

Bubeník Alex Van Halen, starší brat Eddieho Van Halena, napísal knihu Brothers. Zameriava sa v nej na jeho osobný príbeh rodiny, priateľstva, hudby a bratskej lásky. Do kníhkupectiev sa dostane 22. októbra.

Pre chystaný album The Power Of The Heart: A Tribute To Lou Reed nahral gitarista Keith Richards cover skladby od Velvet Underground I’m Waiting For My Man. Album, na ktorom sa podieľali napríklad aj Joan Jett či Bobby Rush, vyjde 20. apríla.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←