Rockový týždeň v kocke: Mötley Crüe, Deep Purple aj David Gilmour

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 22. – 28. apríl 2024

Bolo oznámené, že tento rok budú do Rock n‘ rollovej siene slávy uvedení Ozzy Osbourne, Foreigner, Peter Frampton, Dave Matthews Band, Cher, Mary J. Blige, Kool & The Gang a A Tribe Called Quest.

Noah Weiland, syn zosnulého speváka Stone Temple Pilots a Velvet Revolver Scotta Weilanda, zverejnil skladbu s vokálmi svojho otca. Ten bol pôvodným autorom skladby, Noah s producentom Spencerom Carrom Reedom jej pridali modernejší zvuk. Noah však singel zverejnil preto, že ho niekto, kto túto starú nahrávku tiež mal, vydieral, že ju zverejní, ak mu nezaplatí. Tak ho Noah predbehol.

V lete 28. júna vyjde album Songwriter plný doteraz nezverejnených skladieb Johnnyho Casha. Jedenásť nahrávok vzniklo v roku 1993 a objavil ich Cashov syn John Carter Cash. Na ich oživení sa podieľali aj jeho bývalí spoluhráči Marty Stuart či Dave Roe. Prvým singlom sa stala skladba Well Alright.

Nový album sa chystajú vydať aj Deep Purple. S matematickým názvom =1 vyjde 19. júla a bude to prvá nahrávka s gitaristom Simonom McBrideom. Prvý singel odhalia na konci mesiaca.

Po deviatich rokoch príde s novým albumom aj David Gilmour, známy najmä z Pink Floyd. Luck And Strange sa na pulty dostane 6. septembra. Na jeho piatom sólovom albume sa objaví aj klávesák Pink Floyd Richard Wright. Za prvý singel si zvolil skladbu The Piper’s Call.

Budúci mesiac štartuje televízna reality šou Billyho Corgana Billy Corgan’s Adventures In Carnyland, ktorá sa sústredí na zobrazenie jeho dvojitého života ako rockovej hviezdy, teda lídra The Smashing Pumpkins, a wrestlingového promotéra. Nevynechá ani jeho osobný život, kde je otcom dvoch detí a plánuje svadbu.

Gitarista Richie Sambora vydá v najbližších týždňoch štyri nové sólové single. Prvý I Pray je už zverejnený a nasledovať ho budú Livin’ Alone (3. máj), Songs That Wrote My Life (10. máj) a Believe (In Miracles) (17. máj).

Prvým singlom po piatich rokoch sa pýšia aj Mötley Crüe. Dogs Of War je prvá skladba od odchodu gitaristu Micka Marsa a jeho nahradenia Johnom 5.

The Smashing Pumpkins vybrali z viac ako 10-tisíc prihlášok svoju novú gitaristku na turné. Stala sa ňou Kiki Wong.

Zdroj: Loudersound

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←