Rockový týždeň v kocke: Mötley Crüe, Asking Alexandria aj Judas Priest

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 15. – 21. január 2024

Pre festival Coachella sa opäť na chvíľu dajú dokopy kapely No Doubt, ktorá naposledy vystupovala v roku 2018, a Sublime, ktorá nehrala veľký koncert od roku 1996.

Chelsea Wolfe zverejnila nový singel Everything Turns Blue z nadchádzajúceho albumu She Reaches Out To She Reaches Out To She, ktorý vyjde 9. februára s desiatimi skladbami.

Mötley Crüe otvorili, podľa ich slov, najznámejšie múzeum na svete. V online The Crüeseum poskytujú náhľad na doteraz nezverejnené memorabílie. Rozdelené je zatiaľ na tri časti – jedna sa venuje albumu Shout At The Devil, ďalšia Sunset Strip a Los Angeles a tretia zážitkom z turné. Sľubujú aj ďalšie sekcie, v ktorých odhalia vzácne kusy zo svojich súkromných zbierok ako plagáty, reklamné predmety, ručne písané texty a podobne.

Dlhoročný gitarista Lynyrd Skynyrd Rickey Medlocke vydal charitatívny singel Never Run Out Of The Road. Výťažok z jeho predaja poputuje nadácii National Indigenous Women’s Resource Center (NIWRC), ktorá vedie kampaň za ukončenie obchodovania s indiánskymi ženami.

Enter Shikari spojili sily s Jasonom Aalonom Butlerom, frontmanom Fever 333, a vznikol singel Losing My Grip.

Už v poradí štvrtý singel z pripravovaného albumu Warp Speed Warriors (15. marec) predstavili Dragonforce. Ku skladbe Astro Warrior Anthem zverejnili aj vesmírny videoklip.

Tretí singel z nadchádzajúceho albumu Invincible Shield odhalili Judas Priest. Skladba sa volá Crown Of Horns a vyjde na ich devätnástom albume 8. marca.

Z Asking Alexandria odchádza Ben Bruce. Gitarista a zakladateľ kapely sa chce venovať svojim deťom a rodine, v ktorej sa vyskytli aj zdravotné problémy.

Zdroj: loudersound.com, Napalm Records

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←