Rockový týždeň v kocke: Kurt Cobain, Slash aj Ozzy Osbourne

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 13. – 19. november 2023

Kiss bude svoj úplne posledný koncert, ktorý sa uskutoční 2. decembra v Madison Square Garden, streamovať na webe ppv.com. Samozrejme, nie zadarmo, lístok za zhliadnutie stojí necelých 15 dolárov.  

Dokument We Sold Our Souls For Rock N‘ Roll dostal konečne povolenie na premiéru. Je o Ozzym Osbourneovi a vznikol počas Ozzfestu v roku 1999. Objavia sa v ňom aj Slipknot, Slayer, System Of A Down či Rob Zombie. Jeho premietanie konečne povolila Sharon Osbourne.

Do aukcie išla gitara, na ktorej odohral Kurt Cobain posledný koncert Nirvany. Odhadovaná cena gitary Fender MG-69 Mustang (Skytang I) bola dva milióny dolárov, predala sa za 1,5 milióna dolárov.

40. výročie albumu Piece Of Mind od Iron Maiden z roku 1983 oslávi kapela vydaním grafického románu. Kniha obsahuje originálne príbehy pre každú z deviatich skladieb albumu, vrátane jedného pre Revelations, ktorý napísal frontman Bruce Dickinson.

Tool sa v máji a júni vydajú na turné po Európe. V okolí Slovenska budú vo Viedni (10. jún), v Krakove (11. jún) a v Budapešti (13. jún).

Ihsahn vydá 16. februára nový sólový konceptuálny album Ihsahn. Plánuje ho vydať v dvoch verziách – progmetalovej aj orchestrálnej. Prvý zverejnený singel je Pilgrimage To Oblivion.

Steve Hackett vydá po 48 rokoch konceptuálny album. The Circus And The Nightwhale vyjde 16. februára.

Keď Slash nahrával svoj prvý sólový album, hosťovalo mu na ňom množstvo hviezd. Jednou z nich bol aj Chester Bennington. Skladba Crazy s frontmanom Linkin Park sa nakoniec na album nedostala kvôli Chesterovmu kontraktu s vydavateľstvom. Slash skladbu potom pretavil do piesne Dr. Alibi s Lemmym Kilmisterom a až po 13 rokoch odhalili pôvodné demo.

Zomrel Charlie Dominici, pôvodný spevák Dream Theater, ktorého hlas znie na debute kapely. Mal 72 rokov a príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Kapela však jeho smrť označila za neočakávanú.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←