Rockový týždeň v kocke: Freddie Mercury, Van Halen aj Alice Cooper

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 24. – 30. apríl 2023

Organizátori Glastonbury sa inšpirovali knihou Charlieho továreň na čokoládu a schovali do čokolád Tony’s Chocolonely niekoľko lístkov na festival.

Dáta Google Trends ukazujú, že nu metal je v poslednom období najpopulárnejší za uplynulých 20 rokov. Vyhľadávanie pojmu nu metal a slov s tým súvisiacich v auguste 2021 prvýkrát prekonalo najvyšší počet vyhľadávaní v roku 2004.

Na september sa chystá aukcia osobných vecí a umenia Freddieho Mercuryho. Predtým však budú veci, ktoré pôjdu do dražby, vystavené v Londýne, New Yorku, Los Angeles a Hong Kongu. Medzi nimi budú napríklad ikonická koruna a plášť frontmana Queen, akustická gitara, na ktorej zložil Crazy Little Thing Called Love, či rukou písaný text skladby We Are The Champions.

Yes zverejnili video k 9-minútovému singlu All Connected. Skladba bude na ich dvadsiatom treťom albume Mirror To The Sky, ktorý vyjde 19. mája.

Syn Chestera Benningtona vydal svoj prvý singel. Dvadsaťjedenročný Draven svoj projekt, v ktorom s ním pôsobí producent Manny The Drummer, nazval RVRND a skladba nesie názov F w/Me.

Debutový album Oasis Definitely Maybe oslávi budúci rok 30. výročie a Noel Gallagher potvrdil, že chystajú jeho výročné vydanie. Zároveň opäť zmietol zo stola dohady o tom, že by sa mali s bratom Liamom uzmieriť a skladby z debutu opäť odohrať spolu na pódiu.  

Nuno Bettencourt, gitarista Extreme, v rozhovore pre rádio Sirious XM povedal, že stretol Eddieho Van Halena počas nahrávania ich singlu Rise, a ten mu prezradil tajomstvo – chystal reunion pôvodnej zostavy kapely Van Halen s Michaelom Anthonym, aby mohli zorganizovať rozlúčkové turné.

Alice Cooper začal pripravovať svoj dvadsiaty druhý sólový album. Malo by ísť o koncepčný album s názvom Road, ktorý porozpráva príbeh o živote na cestách. Skladby nahral v štúdiu naživo so svojou kapelou, ktorú má na turné. Ďalšie informácie, okrem toho, že produkovať ho bude opäť Bob Ezrin, zatiaľ nie sú známe.

Zaujímavosť týždňa: Dramatické video lavičky Black Sabbath v Birminghame

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←