Rockový týždeň v kocke: Epica, The Beatles aj Cactus

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 6. – 12. máj 2024

Simone Simons, speváčka Epicy, chystá sólový album. Vermillion vyjde 23. augusta a prvým singlom z neho je skladba Aeterna, na ktorej spolupracovala s Arjenom Lucassenom z Ayreon.

Ghost už zverejnili trailer k svojmu pripravovanému koncertnému filmu Rite Here Rite Now aj s prvou ochutnávkou soundtracku. Film bude v kinách 20. a 22. júna, na Slovensku ho premietnu v Cinema City Eurovea v Bratislave.

Bubeník Carmine Appice prezradil, že vyjde nový album kapely Cactus s množstvom hviezdnych hostí. Na Temple Of Blues – Influences & Friends sa predvedú napríklad Joe Bonamassa, Dee Snider, Steve Stevens, Ted Nugent, Billy Sheehan či Tim „Ripper“ Ownens. Prvou ochutnávkou je cover verzia skladby Evil od Howlin‘ Wolfa, na ktorej sa podieľal aj Dee Snider a Dug Pinncik.

Klasika od The Beatles, skladba Let It Be, dostala nové video. Video bolo zostavené pomocou obnovených záberov a predtým nevidených záberov z rovnomenného filmu skupiny z roku 1970. Ten režíroval Michael Lindsay-Hogg, ktorý poskytol zábery pre film Petera Jacksona Get Back.

Zdroj: Loudersound

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←